Backdoor w smartfonach MediaTeka

Na rynku procesorów do urządzeń mobilnych najbardziej znany jest Qualcomm, ale MediaTek również nieźle sobie radzi. Niestety firma popełniła błąd, który może się poważnie zagrażać posiadaczom smartfonów wyposażonych w jej układy, gdyż znajduje się w nich backdoor mogący stać się furtką dla hakerów.

Należy tu wyjaśnić, że oprogramowanie MediaTeka posiada specjalny backdoor, stworzony jako narzędzie dla operatorów telekomunikacyjnych, służące do testowania nowych modeli zanim zostaną wprowadzone na rynek. Problem w tym, że kilku producentów OEM, którzy używają chipów MediaTeka zapomniało zamknąć tą furtkę i wprowadziło sprzęt do sprzedaży, zupełnie nie zdając sobie sprawy, że zawiera on lukę w systemie zabezpieczeń.
Niestety MediaTek nie chciał ujawnić które urządzenia OEM mają wspomnianą lukę, choć firma posiada taką wiedzę. Wiadomo jedynie tyle, że chodzi o modele z Androidem 4.4 KitKat, więc pewnie są to jakieś urządzenia niskobudżetowe. Producent zapewnia jednak, że ich producenci zostali powiadomieni i teraz mają zająć się załataniem tej luki.

Źródło: Gadgets.ndtv.com

You may also like...