Microsoft Edge dostępne na tablety z iOS i Androidem

Microsoft zrealizował właśnie obietnicę udostępnienia przeglądarki Microsoft Edge dla tabletów z Androidem oraz iOS. Po poglądowej wersji oprogramowania, właśnie pojawiła się pełna jego wersja.

Parę tygodni temu Microsoft, posiadacze tabletów z Androidem oraz iOS otrzymali możliwość przetestowania wczesnej wersji przeglądarki Microsoft Edge. Teraz amerykański koncern udostępnił już finalną wersję swego narzędzia, które każdy może pobrać za darmo z cyfrowych sklepów z aplikacjami.

Dodam, że przeglądarka jest dostępna na smartfony od zeszłego roku, a teraz mogą z niej korzystać również posiadacze sprzętu z większymi wyświetlaczami. Oferuje im te same funkcje co edycja na telefonu, a więc nowe zakładki, lista czytanych stron itp. Dodatkowo wspiera także funkcję przenoszenia haseł pomiędzy pecetem i urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu w przypadku stron wymagających logowania, możemy rozpocząć ich czytanie np. na pececie, a następnie dokończyć na tablecie w drodze do pracy.

Przeglądarka pozwala też synchronizować witryny pomiędzy urządzeniami. A dodatkowo została wyposażona w opcjonalny ciemniejszy layout, który zadowoli użytkowników preferujących taki styl. Użytkownicy iPadów muszą jednak pamiętać, że przeglądarka nie wspiera trybu podzielonego ekranu dostępnego w iOS 11, więc nie da się jej na razie używać z innymi aplikacjami. Niewykluczone, że w przyszłości taka funkcjonalność zostanie dodana, ale na razie jej nie ma.

Microsoft Edge znajdziecie w App Store oraz Google Play Store.

Microsoft Edge

Źródło: Google.com

You may also like...