Microsoft opatentował Surface z dwoma zawiasami i potrójnie składanym ekranem

Microsoft uważa, że dwa ekrany jakie posiada Surface Duo to za mało. Koncern opatentował więc nowe urządzenie wyposażone w dwa zawiasy oraz trzy częściowy wyświetlacz.

Microsoft w przeciwieństwie do Samsunga lub Huawei nie wprowadził na rynek składnego smartfona. Zamiast tego amerykański koncern zaproponował swym klientom Surface Duo będący sprzętem o nieco innej konstrukcji. W odróżnieniu do Galaxy Z Fold 3, którego ceny zaczynają się od 7199 zł, Duo nie posiada jednego ekranu, lecz dwa niezależne ekrany. Dzięki temu jest znacznie mniej skomplikowany i tańszy w produkcji, a przy tym znacznie wytrzymalszy.

Wygląda jednak na to, że Microsoft chce jednak stworzyć prawdziwy składany smartfon. Do sieci wyciekł bowiem patent nowego modelu Surface, który ma dwa zawiasy i potrójnie składany wyświetlacz.

Na poniższym szkicu widać, że gdy urządzenie zostanie rozłożone, przypomina typowy smartfon, choć z niego szerszym ekranem. Po złożeniu, część wyświetlacza składa się do wewnątrz, natomiast jest reszta pozostaje na zewnątrz.

Jest to rzecz jasna tylko patent, nie zaś oficjalna zapowiedź nowego sprzętu. Nie mamy więc pewności, że Microsoft zdecyduje się wyprodukować taki smartfon i wprowadzić go do sprzedaży. Z drugiej jednak strony mówi się, że urządzenia o podobnej konstrukcji planują inne firmy, jak Samsung czy TCL. Ta druga zaprezentowała nawet działający prototyp podczas targów telekomunikacyjnych w Barcelonie.

Być może Microsoft zdaje sobie sprawę, że taki sprzęt może niebawem pojawić się na rynku i nie chce, by inne firmy go wyprzedziły.

Surface

Źródło

You may also like...