Technologia Microsoftu podniesie trwałość składanych smartfonów

Inżynierowie Microsoftu pracują nad nową technologią, która może zwiększyć popularność składanych smartfonów. Specjalnie skonstruowany zawias znacznie wydłuży ich żywotność.

Składane smartfony czy tablety już wkrótce zawitają na sklepowych półkach, choć wciąż nie wiadomo czy uda im się odnieść rynkowy sukces. Wielką niewiadomą pozostaje bowiem trwałość takiego sprzętu. A elementem najbardziej narażonym na uszkodzenie jest zawias umożliwiający zginanie się wyświetlacza. Wprawdzie producenci zapewniają, że wytrzyma on bardzo długo, ale może z tym być różnie. Wystarczy bowiem, że w szczelinę wyświetlacza dostanie się jakieś obce ciało i podczas zginania sprzęt ulegnie uszkodzeniu.

Inżynierowie Microsoftu pracują więc nad technologią, która może znacznie podnieść trwałość takich zawiasów. Koncern opatentował specjalny rodzaj zawiasu wypełniony płynem, co pozwoli zmniejszyć nacisk na elastyczne i składane wyświetlacze. Płyn wypełniałby te szczeliny, chroniąc w ten sposób sprzęt przed uszkodzeniem. Dołączone do patentu rysunki techniczne pokazują dokładnie, w jaki sposób miałoby to funkcjonować.

Co ciekawe, patent złożył oddział by Microsoft Technology Licensing, co sugeruje iż koncern chce udostępnić licencję na tę technologię innym producentom.

Jeśli technologia faktycznie zapewni zginanym urządzeniom lepszą ochronę, to być może więcej firm będzie zainteresowanych wypuszczeniem składanych smartfonów na rynek. Nie będzie to więc tylko Samsung Galaxy Fold czy Huawei Mate X, ale też wiele innych smartfonów oraz tabletów.

składanych smartfonów

składanych smartfonów

Źródło

You may also like...