Zamek Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock rozpozna właściciela po jego twarzy

Xiaomi rozpoczyna sprzedaż nowego zamka do drzwi Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock. Sprzęt posiada technologię rozpoznawania twarzy, która zastępuje tradycyjne klucze do drzwi.

Otwieranie drzwi wejściowych do naszego domu kluczem, powoli zaczyna wychodzić z mody. Coraz więcej osób instaluje bowiem elektroniczne zamki, które są znacznie bardziej funkcjonalne oraz wygodniejsze w użyciu.

Taki sprzęt nie tylko zwalnia nas z konieczności noszenia ze sobą kluczy, które można zgubić. Jeśli chcemy udostępnić nasze mieszkanie rodzinie lub znajomym, to nie musimy dorabiać kluczy. Wystarczy jedynie udostępnić im tymczasowe klucze, które po pewnym czasie automatycznie wygasną. Dodatkowo mamy możliwość podejrzenia logów zamka, więc będziemy wiedzieć kto wychodził z domu oraz ile razy. Taka funkcja z pewnością przyda się rodzicom nastolatków.

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock zeskanuje twarz właściciela

Inteligentne zamki w swej ofercie ma również koncern Xiaomi, który właśnie wprowadza do sprzedaży kolejny model. Produkt nazywa się Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock i jest bardzo nowoczesny, oferując wiele użytecznych funkcji.

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock

Jedną z największych jego zalet jest bowiem technologia znana ze smartfonów, która otwiera drzwi na podstawie skanu twarzy właściciela. Zamek wyposażono w technologię światła strukturalnego 3D, która wyświetla na twarzy użytkownika 31 tys. punktów w celu dokładnego jej zeskanowania. W ten sposób nie trzeba wykonywać żadnych czynności by dostać się do domu, zaś odblokowanie zamka trwa zaledwie sekundę. Dzięki kamerze na podczerwień system działa też przy słabym oświetleniu, zaś w jego pamięci mogą znajdować się twarze 50 osób o wzroście od 1,3 m do 2 m.

Producent deklaruje, że technologia skanowania twarzy jest bardzo bezpieczna, gdyż margines błędu wynosi zaledwie 0,0001%. Oczywiście jeśli użytkownikowi nie podoba się korzystanie z takiej technologii, może użyć innych sposobów wejścia do domu. Zamek można bowiem także odblokować odciskiem palca, hasłem lub też za pomocą aplikacji Mijia zainstalowanej na smartfonie.

Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock

Sprzęt jest też kompatybilny z ekosystemem Apple HomeKit, więc można tworzyć różne scenariusze. Na przykład odblokowanie zamka może włączyć światła w naszym domu, a jego zablokowanie zaciągnąć rolety okienne.

Zamek posiada również wbudowany dzwonek i może działać w temperaturze od -10 do 55 stopni Celsjusza. Zasila go natomiast bateria o pojemności 6250 mAh, która powinna wystarczyć na sześć miesięcy pracy.

Zamek Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock oferowany jest aktualnie w Chinach w przeliczeniu za 1340 zł.

Jeżeli szukacie takiego zamka dla siebie, to na tej stronie znajdziecie szeroki ich wybór w atrakcyjnych cenach.

Źródło

You may also like...