Signify odsyła włączniki świateł do lamusa; domowe oświetlenie aktywuje teraz ruch

Signify zapowiedziało nową technologię SpaceSense, która jeszcze bardziej ułatwi sterowanie domowym oświetleniem. Dzięki niej światła będą włączały się po wykryciu ruchu i to bez dodatkowych sensorów.

Jeszcze kilka lat temu oświetlenie w naszych domach działało całkiem zwyczajnie. Chcąc zapalić światło w pokoju, należało podjeść do włącznika umieszczonego na ścianie i wcisnąć go. Odkąd pojawiły się inteligentne żarówki, aktywacja światła w pomieszczeniu wygląda zupełnie inaczej. Teraz można to zrobić za pomocą pilota lub aplikacji na smartfona. Firma Signify chce to jeszcze bardziej uprościć i zapowiedziała technologię aktywującą oświetlenie za pomocą ruchu.

Co prawda tego typu rozwiązanie nie jest nowością, gdyż czujniki ruchu współpracujące z domowym oświetleniem dostępne są od lat. Nie było to jednak rozwiązanie szczególnie praktyczne, gdyż wymagało zakupu i montażu osobnych sensorów. Signify postanowiło to jednak udoskonalić i opracowało technologię, która umożliwi aktywowanie oświetlenia ruchem bez potrzeby stosowania dodatkowych czujników.

Technologia SpaceSense przeznaczona jest do inteligentnego oświetlenia z serii WiZ. Narzędzie to umożliwi włączanie oświetlenia za każdym razem, gdy zostanie wykryty ruch w pomieszczeniu. Jej działanie nie opiera się jednak na żadnych czujnikach, lecz technologii wykrywania WiFi, monitorującej zakłócenia sygnału wskazujące na ruch. Rozwiązanie to umożliwia detekcję ruchu bez konieczności instalowania dodatkowych sensorów.

Aby skorzystać z tego rozwiązania, w pomieszczeniu muszą znajdować się co najmniej dwie żarówki. System można też skonfigurować w zakresie czułości aktywacji, aby światła nie włączały nasze zwierzęta chodzące w nocy po domu.

WiZ app V2 wyposażona w technologię SpaceSense pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Signify zaznacza jednak, że rozwiązanie nie jest dostępne dla każdego i nie obsługuje żarówek Philips Hue. Jest natomiast kompatybilna z większością produktów wprowadzonych na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy, w tym żarówkami Philips Smart LED.

SpaceSense

Źródło

You may also like...