Park rozrywki Avatar wzbogaci się o egzoszkielety

Disney chce wzbogacić park rozrywki Pandora: The World of Avatar, o zupełnie nowe elementy. W otwartej w ubiegłym roku atrakcji bazującej na popularnym filmie, pojawią się kroczące egzoszkielety.

James Cameron kręci obecnie kilka kolejnych części kinowego hitu Avatar. Tymczasem Disney podnosi atrakcyjność uruchomionego w zeszłym roku parku rozrywki, który został na nim oparty. Wkrótce pojawią się tam egzoszkielety podobne do tych z hollywoodzkiej produkcji.

Park nazywa się Pandora: The World of Avatar i tematycznie nawiązuje do filmu Jamesa Camerona z 2009 roku. Nie wykorzystuje jednak filmowego scenariusza, lecz całkowicie własną fabułę, której akcja toczy się całą generację pod tamtych wydarzeniach. Atrakcja zlokalizowana na powierzchni niemal 5 ha, zabiera turystów do miejsca zwanego Valley of Mo’ara, do którego docierają za pośrednictwem firmy Alpha Centauri Expeditions. Ich zadaniem jest eksploracja ekosystemu, a nawet przejęcie kontroli nad dzikimi Banshee.

Disney ogłosił właśnie, że w parku pojawią się wkrótce zupełnie nowe atrakcje. Będą to egzoszkielety Pandora Utility Suit, noszone przez aktorów. Gigantyczne urządzenia zapoznają gości z historią Pandory oraz pozwolą doświadczyć życia na planecie. Roboty robią duże wrażenie, ponieważ mają 3 m wysokości i wyposażone są w dłonie napędzane siłownikami oraz ruchome kończyny.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak takie pancerze wyglądają w działaniu. Nie są to jednak te same egzoszkielety Amplified Mobility Platform, które widzieliśmy w filmie, lecz zupełnie nowe konstrukcje. W parku będzie je można zobaczyć już 22 kwietnia. Mają codziennie przechodzić przez jego teren i wchodzić w interakcję z gośćmi, opowiadając im o planecie.

Avatar

Źródło: Disney.go.com

You may also like...