Latający motocykl XTURISMO za 3 mln zł odbył swój dziewiczy lot

Firma AERWINS Technologies zaprezentowała w działaniu swój pierwszy latający motocykl XTURISMO. Pojazd pokazano podczas motoryzacyjnych targów w Detroit.

W ostatnich latach ruch na ulicach miast znacznie się zwiększył co sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy w korkach. Z różnych statystyk wynika, że dziennie tracimy w ten sposób nawet kilkadziesiąt minut i niestety nie da się tego uniknąć. Rozwiązaniem może więc być przeniesienie transportu osób w powietrze. Dlatego coraz więcej firm pracuje nad latającymi samochodami oraz innymi pojazdami zdolnymi do lotu.

Jedną z nich jest AERWINS Technologies. Przedsiębiorstwo podczas odbywających się w Detroit targów motoryzacyjnych North American International Auto Show, zaprezentowało latający motocykl. Konstrukcja o nazwie XTURISMO, odbyła tam swój dziewiczy lot, prezentując możliwości zgromadzonej publiczności. Możecie go zobaczyć na tym wideo.

XTURISMO to pojazd inspirowany speederami znanymi doskonale fanom Gwiezdnych Wojen. Sprzęt napędza hybrydowy silnik opracowany przez Kawasaki, który składa się ze spalinowego motoru oraz wspomagających go silników elektrycznych. Umożliwia on latanie przez 40 minut oraz rozwinięcie maksymalnej prędkości 100 km/h. Producent zadbał też o bezpieczeństwo pilota, instalując w pojeździe radar, który pozwoli uniknąć kolizji.

Co ciekawe latający motocykl jest już dostępny w Japonii, gdzie w zasadzie może go kupić każdy z odpowiednio grubym portfelem. Nie jest tam bowiem sklasyfikowany jako samolot, więc do jego użytkowania nie trzeba licencji pilota.

Wkrótce będą go mogli również nabyć amerykańscy klienci. Firma przygotowuje mniejszy wariant, którego sprzedaż w USA chce rozpocząć już w 2023 roku. Aby jednak stać się jego właścicielem, trzeba dysponować wyjątkowo grubym portfelem, gdyż jego cena wyniesie 777 tys. dolarów, czyli 3,73 mln zł. Producent ma jednak nadzieję, że do 2025 roku uda się obniżyć ją do bardziej przystępnego poziomu 50 tys. dolarów.

XTURISMO

Źródło

You may also like...