Wrześniowa poprawka bezpieczeństwa dla Galaxy S10 dostępna w Polsce

Samsung kontynuuje dystrybucję wrześniowego pakietu zabezpieczeń. Właśnie otrzymały go modele Galaxy S10 oraz Galaxy S20 FE, które dostały ją w Europie oraz Rosji.

Wprawdzie bieżący miesiąc kończy się już za kilka dni, to Samsung kontynuuje dostarczanie swym smartfonom wrześniowej poprawki bezpieczeństwa. Właśnie otrzymały ją dwa kolejne, nieco starsze, flagowe modele koreańskiego producenta, mianowicie S10 oraz S20 FE.

Aktualizację dla serii Galaxy S10 oznaczono numerem G97xFXXSGHVI1 i udostępniono na europejskich rynkach, w tym także w Polsce. Jeśli więc nie dostaliście powiadomienia, to powinniście ręcznie sprawdzić w ustawieniach telefonu, czy plik nie czeka już na pobranie. Poprawka dla Galaxy S20 FE nosi numer G780FXXUADVI1 i można ją pobrać w Rosji.

Pakiet zawiera łatki dla kilkunastu luk w systemie zabezpieczeń, zarówno Androida, jak i firmowego oprogramowania producenta. Łącznie znajdziemy w nim poprawki dla 24 różnych luk. Co prawda żadnej z nich nie oznaczono jako krytyczną, to jednak 21 lukom nadano wysoki priorytet, natomiast pozostałe niosą średnie zagrożenie. Naprawiono m.in., dziury w protokole MTP, sterownikach, wadliwym dostępie do pamięci itp. Samsung naprawił też przywileje w SystemUI oraz przekierowywanie w edytorze zdjęć. Załatano ponadto buga umożliwiającego atakującemu zdalne inicjowanie połączeń alarmowych.

Więcej informacji na temat łatek z wrześniowego pakietu zabezpieczeń, znajdziecie na stronie Samsunga.

Galaxy S10

Źródło

You may also like...