Microsoft rozszerza funkcje Outlooka na iOS

Microsoft udostępnił właśnie kolejną aktualizację pakietu Office dla platformy iOS. Poprawki skupiają się na aplikacji Outlook, która dostała kilka nowych funkcji stworzonych z myślą o biurze.

Jako że pracujemy nie tylko na komputerach, ale też na smartfonach, to na urządzeniach mobilnych także mamy dostępny biurowy pakiet Office. Microsoft dba o to, aby był jak najbardziej funkcjonalny i dlatego przygotował właśnie nową poprawkę udostępnioną platformie iOS.

Aktualizacja dostępna dla uczestników programu Insider i wprowadza kilka nowych funkcji dla aplikacji Outlook. Najważniejszą z nich jest wsparcie dla współdzielonych skrzynek pocztowych oraz kalendarza, które znacznie ułatwi użytkownikom pracę. Dzięki nowej poprawce nie będą już musieli korzystać z komputerów, by sprawdzić pocztę, czy też terminy zbliżających się spotkań. To bardzo przydatne, gdy musimy skorzystać z takiej współdzielonej skrzynki poza naszym biurem. Dostęp do komputera jest w takich wypadkach utrudniony, co mogło wpływać też na wydajność pracy.

Oczywiście zadbano też o bezpieczeństwo, wzbogacając aplikację o obsługę szyfrowania S/MIME. System pozwala cyfrowo podpisywać pocztę, a także szyfrować jej zawartość, by nikt niepowołany nie miał do niej dostępy. Przydatna będzie też opcja pozwalająca zaznaczać pojedyncze wiadomości w rozmowie, jako przeczytane lub nieprzeczytane.

Pamiętajmy, że powyższa aktualizacja na razie dostępna jest tylko dla użytkowników programu Insiders. Pozostali dostaną ją dopiero pod koniec bieżącego miesiąca.

Outlook

Źródło: Insider.office.com

You may also like...