Samsung zakończył przebudowę Galaxy Fold. Smartfon jest gotowy do premiery

Samsung zakończył wprowadzanie poprawek konstrukcyjnych w Galaxy Fold. Producent zmienił kilka elementów, które wyeliminują wszystkie ujawnione wcześniej problemy.

26 kwietnia na sklepowe półki trafić miał pierwszy składany smartfon Samsunga, jakim jest Galaxy Fold. Plany koreańskiego koncernu pokrzyżowały wady konstrukcyjne wykryte przez pierwszych recenzentów. Ujawnili bowiem, że osłonę wyświetlacza bardzo łatwo usunąć, co doprowadza do jego uszkodzenia. Natomiast iFixit odkryło, że źle zaprojektowany zawias miał zbyt dużą szczelinę, przez którą do smartfona wnikałaby wilgoć i brud.

Samsung opóźnił więc premierę sprzętu, by mieć więcej czasu na wprowadzenie niezbędnych poprawek. Prace zabrały firmie dwa miesiące i jak donosi anonimowe źródło, ostatecznie się zakończyły. Inżynierowie wprowadzili w sprzęcie szereg niezbędnych poprawek, które powinny wyeliminować wszystkie problemy.

Jednym z nich był wspomniany film ochronny na wyświetlaczu, którzy użytkownicy usuwali błędnie zakładając iż jest to zwykła folia. Obecnie film owija się wokół całego ekranu, a jego krawędzie umieszczono pod ramkami wyświetlacza. Dzięki temu użytkownik nie będzie już mógł go usunąć.

Przeprojektowano również zawias, który stanowił kolejny problem. Teraz jest popychany w górę, co dodatkowo naciąga powłokę ochronną. Poza tym zrównuje się z ekranem, a to z kolei powinno pomóc zmniejszyć wgniecenie na środku wyświetlacza oznaczające miejsce zgięcia. W pierwszym projekcie było ono bowiem dość wyraźnie zaznaczone, przez co użytkownik tracił wrażenie jednolitości całej powierzchni.

Wciąż nie wiemy jednak kiedy Galaxy Fold trafi do sprzedaży. Według najnowszych doniesień nie pojawi się na imprezie Galaxy Unpacked 2019, które odbędzie się 7 sierpnia. Producent nie chce bowiem odciągać uwagi rynku od modelu Galaxy Note 10, którego planuje tam pokazać.

Firma nie może jednak zbyt długo zwlekać z premierą, gdyż we wrześniu do sklepów trafi największy konkurent, czyli Huawei Mate X. Tak czy inaczej, urządzenie będzie miało swą premierę w tym roku, choć nie wiemy dokładnie kiedy.

Galaxy Fold

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...