Tablet Pixel C odchodzi na emeryturę. Google kończy z jego aktualizacjami

Google przestało już wspierać tablet Pixel C. Urządzenie nie dostanie już nowych aktualizacji oraz poprawek bezpieczeństwa, więc jego użytkownicy muszą poszukać innego sprzętu.

Urządzenia przenośne mają określoną żywotność i po upływie określonego czasu, producent zaprzestaje ich wspierania. Zwykle jest to dwa lat od daty premiery, a w przypadku niektórych urządzeń odrobinę dłużej.

Firma zawsze obiecuje wsparcie dla swych urządzeń do 18 miesięcy po tym jak znikną z oferty Google Store. Ten czas nadszedł właśnie dla tabletu Pixel C, oferowanego przez koncern Google, który jesienią 2015 roku wszedł do sprzedaży. Urządzenie wycofano z rynku w grudniu 2017 roku, więc półtoraroczny okres wsparcia upłynął w czerwcu bieżącego roku. To sygnał, by odesłać sprzęt na zasłużoną emeryturę.

Według serwisu Android Police, tablet już od pewnego czasu nie otrzymywał nowych poprawek bezpieczeństwa i raczej nie będzie ich więcej dostawał. Tabletu nie ma również na stronie wsparcia technicznego, z której usunięto go dawno temu. A to potwierdza, że nadszedł już jego kres.

Google Pixel C, jest sprzętem o całkiem niezłych możliwościach. Wyposażono go wydajny czterordzeniowy procesor oraz ekran o rozdzielczości 2560 x 1800 pikseli. Świetnie nadawał się więc nie tylko do pracy, ale przede wszystkim do multimediów. Taki ekran był idealny do oglądania filmów.

Pixel C Tablet

Pixel C

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...