Microsoft sam chce produkować smartfony z Windows Phone

Windows Phone jest może trzecim pod względem popularności mobilnym systemem, który na niektórych rynkach wyprzedza iOS, ale Microsoftowi ciężko jest zachęcić firmy do produkowania urządzeń z tą platformę. Koncern będzie więc sam zajmował się ich produkcją.

Windows Phone, mimo że w wielu aspektach jest systemem lepszym od Androida, nie jest aż tak popularny jak platforma Google. Dlatego poza sprzętem z rodziny Lumia, mało który smartfon na nim pracuje, a Microsoftowi trudno jest zachęcić firmy do jego wspierania.

Koncern uznał, że najlepiej będzie jak sam zacznie produkować te urządzenia, co podczas jednej z ostatnich konferencji potwierdził sam dyrektor firmy Satya Nadella. Wyjaśnił, że jeśli producenci sprzętu OEM nie będą zainteresowani wspieraniem platformy, wówczas Microsoft samodzielnie się tym zajmie.

Nie jest to oczywiście po myśli koncernu, ale być może to jedyne wyjście. Oczywiście zachęcenie producentów OEM do zmiany stanowiska byłoby bardzo korzystnie, gdyż po pierwsze wzbogaciłoby ofertę sprzętu z Windows Phone, a po drugie gigant z Redmond zaoszczędziłby sporo pieniędzy na jego produkcji. Firma liczy teraz na to, że Windows 10 stanie się na tyle atrakcyjny, że wiele firm będzie zainteresowanych produkcją smartfonów z WP.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...