Microsoft sprzedał ostatnie smartfony z Windows Phone

Microsoft pochwalił się właśnie pozbyciem się wszystkich zapasów magazynowych smartfonów z Windows Phone. Amerykański koncern już jakiś czas temu ogłosił śmierć tej platformy i nie zamierza ich odnawiać.

Windows Phone miało być realną konkurencją dla Androida oraz iOS, lecz kiepska strategia marketingowa sprawiła, że system poniósł porażkę. Microsoft sprzedał jedynie nieco ponad 100 mln telefonów z tą platformą, a całkiem niedawno ogłosił, że system jest już martwy.

Teraz firma pochwaliła się, że pozbyła się całkowicie wszystkich telefonów z tą platformą wyprzedając ostatnie egzemplarze, które miała w zapasie. Dotychczas firma oferowała już tylko dwa modele z tym systemem, a pozbycie się ostatnich sztuk oznacza, że sprzęt zniknie całkowicie ze sklepowych półek.

Jeśli ktoś jeszcze posiada smartfona z Windows Phone, to powinien jak najszybciej się go pozbyć. Oznaczać będzie konieczność wyrzucenia go na śmietnik, bo raczej nikt go nie kupi. Microsoft potwierdził bowiem niedawno, że nie ma już żadnych planów wobec systemu Windows 10 Mobile i nie planuje dla niego żadnych nowych funkcji.

Oczywiście nie oznacza to wcale, że gigant z Redmond całkowicie porzuca rynek urządzeń mobilnych. Od jakiegoś czasu krążą bowiem plotki o pracach nad nowym smartfonem zaliczanym do rodziny Surface. Nie byłby to jednak zwykły smartfon, lecz wielofunkcyjne urządzenie o sporych możliwościach.

Windows Phone

Źródło: Softpedia.com

You may also like...