Microsoft Translator tłumaczy bez internetu

Microsoft wprowadził właśnie sporą zmianę do swej tłumaczącej aplikacji Microsoft Translator. Dzięki niej, narzędzie może obecnie tłumaczyć także offline i nie potrzebuje do działania dostępu do sieci.

Postęp technologiczny sprawił, że aplikacje tłumaczące stają się coraz bardziej przydatnym narzędziem. Dzięki takim narzędziom jak Microsoft Translator, możemy porozumieć się w obcym kraju bez znajomości języka obcego, zamówić obiad w restauracji, wynająć pokój w hotelu lub zapytać o drogę.

Większość takich aplikacji musi mieć jednak połączenie z siecią. Wprawdzie istnieje kilka, które nie muszą być online, ale wówczas tracą sporo ze swej funkcjonalności. Bez internetu nie mogą korzystać z zaawansowanych algorytmów uczenia maszynowego, oferując jedynie proste tłumaczenia. Tak do niedawna było również w przypadku aplikacji Microsoft Translator, dostępnej na Androida, iOS oraz Amazon Fire. Producent wyszedł jednak naprzeciw oczekiwaniom klientów i zmodyfikował system tłumaczenia, by działał też offline.

Microsoftowi udało się tego dokonać bez konieczności stosowania oddzielnego chipu SI, a więc nie musimy mieć odpowiedniego sprzętu. Oznacza to, że Microsoft Translator działa na większości smartfonów dostępnych obecnie w sprzedaży. Co więcej, nowe oprogramowanie zapewnia bardziej ludzkie tłumaczenie od dotychczasowego. A obsługuje na razie takie języki, jak arabski, chiński, francuski, włoski, niemiecki, hiszpański, koreański itp. W przyszłości liczba obsługiwanych języków zostanie znacznie powiększona.

Nowa wersja aplikacji Microsoft Translator dostępna jest na razie tylko dla Androida i można ją pobrać z Google Play Store.

Microsoft Translator

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...