Mobilne Fortnite Battle Royale zarobiło 25 mln

Rosną zyski zapewniane Epic Games przez mobilną wersję popularnej gry Fortnite Battle Royale. W ciągu zaledwie miesiąca od premiery, tytuł przyniósł producentom 25 mln dolarów.

Fortnite Battle Royale to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier zeszłego roku. Tytuł w wersji na PC oraz konsole, ma już wiele milionów graczy, a niedawno wyszedł także na smartfony. Mobilna wersja również zyskuje popularność w błyskawicznym tempie, zaś autorzy liczą pieniądze spływające na ich konta bankowe.

Dochody zapewniane przez tę produkcję są imponujące. Tylko w ciągu czterech dni od rynkowego debiutu, tytuł zarobił 1,5 mln dolarów. Teraz dowiedzieliśmy się, że pierwszy miesiąc przyniósł 25 mln dolarów. To imponujący wynik jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gra dostępna jest tylko na platformę iOS. Wprawdzie wersja na Androida jest w planach, ale na razie nie jest dla twórców priorytetem. Nie wiadomo więc kiedy pojawi się w cyfrowym sklepie. Gdy to jednak nastąpi, zyski producenta mogą znacznie wzrosnąć, gdyż system Google jest znacznie popularniejszy, a sprzętu jest więcej.

Według prognoz Sensor Tower, tylko w tym roku wersje na iOS oraz Androida mogą przynieść producentom 500 mln dolarów. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie tylko Fortnite Battle Royale podbija rynek gier na smartfony. Jest jeszcze konkurencja w postaci mobilnego PUBG.

Fortnite Battle Royale

Źródło: Sensortower.com

You may also like...