Microsoft Word jedną z najpopularniejszych aplikacji na Androida

Z najnowszych statystyk Google Play Store wynika, że aplikacja Microsoft Word, ma już na koncie ponad miliard instalacji na urządzeniach z Androidem. Inne programy Microsoftu też cieszą się sporym zainteresowaniem.

Gdy plany Microsoftu dotyczące podboju rynku smartfonów, zakończyły się porażką, koncern nie zrezygnował ze wspierania tego segmentu. Zamiast jednak produkować telefony, skupił się na tworzeniu aplikacji, co okazało się bardzo dobrym pomysłem. Oprogramowanie koncernu z Redmond zyskuje bowiem popularność w bardzo szybkim tempie.

Z najnowszych statystyk udostępnionych przez Google Play Store wynika, że Microsoft Word jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie. Liczba instalacji edytora tekstu przeznaczonego dla Androida, przekroczyła już 1 miliard.

Inne aplikacje Microsoftu nie mogą pochwalić się aż tak dobrym wynikiem, ale również są bardzo popularne. Na przykład Excell ma już na koncie ponad 500 mln instalacji. Podobną liczbę instalacji mają na koncie takie aplikacje jak OneNote, PowerPoint oraz OneDrive. Nieco gorzej radzi sobie Outlook for Android, choć na tle innych aplikacji, jej wynik także jest całkiem niezły. Zainstalowano ją bowiem na 100 mln urządzeń.

Musimy jednak pamiętać, że powyższe dane mogą być zaniżone i w rzeczywistości liczba instalacji prawdopodobnie może być wyższa. Obejmują bowiem tylko instalacje ze sklepu Google Play Store. A tymczasem Microsoft ma podpisane umowy z niektórymi producentami smartfonów, na których pakiet Office jest fabrycznie instalowany. Tak jest m.in., w przypadku sprzętu Samsunga. Jeśli nie posiadacie jeszcze tej aplikacji w swych smartfonach, to znajdziecie ją tutaj.

Microsoft Word

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...