Microsoft projektuje nowy kontroler do smartfonów

Media sugerują, że Microsoft pracuje nad nowym kontrolerem do swej konsoli Xbox. Urządzenie ma być jednak kompatybilne również z urządzeniami mobilnymi.

Niedawno Microsoft zapowiedział nową usługę dla graczy o nazwie Project xCloud. Pod tą nazwą kryje się serwis gier dostępnych w streamingu, który umożliwi zabawę popularnymi tytułami na różnych urządzeniach. Jako że cała moc obliczeniowa zapewniana jest przez serwery działając w chmurze, to bawić się można będzie również na smartfonach.

Ekrany dotykowe nie nadają się jednak zbyt dobrze do dynamicznych gier, dlatego wiele firm oferuje dedykowane kontrolery. Nad takim sprzętem pracuje również amerykański gigant. Z doniesień mediów wynika, że inżynierowie koncernu z Redmond pracują nad prototypami nowych kontrolerów do konsoli Xbox, które mają być również kompatybilne ze sprzętem mobilnym. Innymi słowy, pad którego używamy wraz z konsolą, służyłby nam także podczas zabawy na smartfonie lub tablecie.

Z doniesień wynika, że koncern zachęcony sukcesem Nintendo Switch, pracuje nad taką koncepcją już od 2014 roku. Na razie jednak żaden gotowy produkt nie ujrzał jeszcze światła dziennego, ale Project xCloud może to zmienić.

Oczywiście musimy pamiętać, że duże koncerny często badają różne koncepcje i nie wszystkie są potem realizowane. Taki hybrydowy kontroler mógłby być jednak bardzo przydatny. Z drugiej jednak strony konkurencja na tym polu jest bardzo silna, więc Microsoft musiałby się bardzo postarać.

konsoli Xbox

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...