Miniaturowy Rolls-Royce Cullinan w cenie auta

Firma Rolls-Royce przygotowała dla fanów marki niezwykły gadżet w postaci modelu SUV’a Cullinan. Replika kosztuje od 17 do 27 tys. dolarów, w zależności od wyposażenia.

Rolls-Royce Cullinan to bez wątpienia najbardziej luksusowy SUV świata, który oferuje dosłownie wszystko, czego kierowca mógłby oczekiwać. Od potężnego silnika pozwalającego całkiem sprawnie poruszać się tym mastodontem, po wszelkie wygody i systemy bezpieczeństwa.

Niestety luksus kosztuje i niemało, więc nie każdego będzie stać na zakup pojazdu, którego cena zaczyna się od prawie 1,5 mln zł. Jeśli jednak posiadasz już taki pojazd, to być może zechcesz też nabyć jego replikę, aby postawić na biurku w swej firmie lub luksusowej rezydencji. Producent dla swych klientów przygotował bowiem niezwykły model SUV’a, wykonany w skali 1:8.

Cullinan

Nie jest to bynajmniej żadna zabawka, którą możemy kupić w sklepie z modelami. Jest to ręcznie wykonywany model z niebywałą dbałością o detale. Gadżet jest praktycznie miniaturową wersją prawdziwego pojazdu, a więc posiada otwierane drzwi, maskę pod którą znajduje się 6,75-litrowy silnik V12 oraz klapę bagażnika.

Cullinan

Co ciekawe replikę maluje się tym samym lakierem co prawdziwego Cullinana, a więc do wyboru jest prawie 40 tys. odcieni. Oczywiście wnętrze również możemy spersonalizować, wybierając materiały montowane na desce rozdzielczej oraz kolor i rodzaj tapicerki.

Cullinan

Wszystko wykonuje się z tych samych materiałów, które używane są do produkcji prawdziwego auta. Model posiada również w pełni funkcjonalne oświetlenie zewnętrzne, łącznie z podświetleniem tablicy rejestracyjnej, a także elektryczne drzwi. Taka dbałość o szczegóły wymaga włożenia sporo pracy. Dlatego też wyprodukowanie jednego egzemplarza tego niesamowitego gadżetu, zajmuje 450 roboczogodzin.

Model robi nieziemskie wrażenie, ale jeszcze większe robi jego cena. Cena repliki zaczyna się bowiem od kwoty 17 100 dolarów, a kończy na 27 3600 dolarów. Jak widać, za model trzeba zapłacić praktycznie tyle co za nowy samochód.

Źródło

You may also like...