Huawei Mobile Services przyciąga kolejnych deweloperów

Huawei poinformowało, że usługa Huawei Mobile Services rośnie w siłę. Oferujący mobilne aplikacje sklep AppGalery, ma już ponad 1,5 mln rejestracji od deweloperów.

W zeszłym roku administracja Donalda Trumpa wpisała Huawei na czarną listę firm stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Ten krok sprawił, że chińskiemu koncernowi zablokowano możliwość handlu z amerykańskimi firmami, co przełożyło się m.in., na utratę licencji na Androida.

Producent nie mógł już oferować w swych nowych smartfonach dostępu do usług Google, co mogło poważnie zaszkodzić jego biznesowi. Na szczęście szybko wybrnął z tej nieciekawej sytuacji, uruchamiając alternatywę dla usług Google w postaci Huawei Mobile Services. Częścią nowych usług jest również własny sklep z aplikacjami o nazwie AppGalery, który z tygodnia na tydzień rośnie w siłę.

Producent pochwalił się dziś, że HMS ma już na swym koncie ponad 1,5 mln rejestracji dokonanych przez deweloperów pragnących współpracować z usługą. Jest to niewątpliwie efekt wsparcia finansowego, które chiński koncern zaoferował producentom aplikacji. Firma zaproponowała programistom nie tylko fundusze na nowe oprogramowanie, ale też bardziej atrakcyjne warunki współpracy dotyczące prowizji od sprzedaży.

Na ten moment Huawei Mobile Services, miesięcznie ma na całym świecie niemal 650 mln aktywnych użytkowników. Liczba rejestracji wynosząca obecnie 1,5 mln, od zeszłego roku wzrosła z kolei aż o 115 procent, co pokazuje iż deweloperzy chcą współpracować z nową usługą.

Jeśli natomiast chodzi o aplikacje, to obecnie HMS ma w swej ofercie ponad 60 tys. programów. W porównaniu do rywali jest to oczywiście niewiele, ale musimy mieć świadomość tego, że serwis wystartował stosunkowo niedawno. Trochę więc potrwa zanim umocni swą pozycję na tyle, by stanowić realną konkurencję dla Google Play Store.

Huawei Mobile Services

Źródło

You may also like...