Znamy minimalne wymagania Fortnite dla Androida

Specjaliści z XDA ujawnili minimalne wymagania Fortnite dla Andoida. Gra wymaga smartfona z zainstalowanym 64-bitowym Androidem w wersji Lollipop lub nowszej.

Posiadacze urządzeń mobilnych z platformą Google, z pewnością nie mogą się już doczekać premiery Fortnite dla Androida. Niestety na zabawę popularną produkcją Epic Games będą musieli jeszcze trochę poczekać. Z nieoficjalnych przecieków wynika bowiem, że Samsung dostanie na ten tytuł wyłączność aż na cztery miesiące.

Choć właściciele smartfonów innych marek będą musieli sporo poczekać na swoją kolei, to dzięki XDA już wiemy jaki sprzęt muszą posiadać, by zagrać w ten tytuł. Na popularnym forum pojawiły się bowiem minimalne wymagania. Jeśli informacje są prawdziwe, to będziemy potrzebowali urządzenia z 64-bitowym Androidem w wersji co najmniej Lollipop lub nowszej. To akurat nie powinno być problem, choć jak wynika z ostatnich raportów popularności Androida, sporo osób nadal ma wcześniejsze wersje systemu.

Sam Android nie jest jednak przeszkodą, gdyż trzeba jeszcze posiadać odpowiednie wyposażenie. Gra wymaga bowiem również co najmniej 3 GB pamięci RAM, a więc na typowo budżetowych modelach w nią nie zagracie. Potrzebuje też jednostki graficznej Adreno 530 lub nowszej, albo Mali-G71 MP20 lub Mali-G72 MP12. To oznacza, że to komfortowej zabawy będziemy potrzebowali smartfona posiadającego co najmniej Snapdragona serii 8xx.

Oczywiście wymagania Fortnite dla Andoida nie są oficjalne i możne się okazać, że w rzeczywistości gra będzie dobrze działać również na nieco słabszym sprzęcie.

wymagania Fortnite dla Andoida

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...