Model bolidu F1 wykonany z dysków twardych

Stare podzespoły komputerowe zazwyczaj wyrzucamy na śmietnik, gdyż nie są nam do niczego potrzebne Istnieją jednakże osoby, które ten bezużyteczny złom potrafią zmienić w coś naprawdę fajnego.

Rob Ryan miał pod ręką 250 dysków twardych firmy Western Digital i zamiast oddać je na złom, postanowił zbudować z nich model bolidu Formuły 1. Wszystkie elementy tego gadżetu wykonano z elementów napędów, oprócz opon, które powstały ze specjalnego materiału o nazwie Delrin, wyprodukowanego przez firmę Dupont.

Ich felgi natomiast wykonano z silników napędzających dyski. W przednich kołach znajdziemy motory obracające się z prędkością 10,000 RPM, w tylnych zaś nieco wolniejsze – 7200 RPM. Przy czym koła naprawdę się obracają. Boczne panele wykonano z serwerowych dysków WD Red, które posłużyły także do wykonania przedniego spoilera. Tylny spoiler powstał natomiast z połączenia głowic dysków Velocirptor oraz Scorpio.

W środkowej części bolidu umieszczono komplet napędów talerzy, które imitują głowę kierowcy. Z kolei silnik V12 stworzono z 12 egzemplarzy WD Scorpio. Z dysków twardych pożyczono nawet diody LED oświetlające model, które wyciągnięto z zewnętrznych napędów WD My Passport.

Przywiązanie do detali, jest jak widać bardzo wysokie. Aż trudno sobie wyobrazić ile pracy twórca musiał w ten model włożyć. Na pewno spędził nad nim dziesiątki godzin.

Źródło: Legitreviews.com

You may also like...