MoDi zmieni smartfona w monitor snu

Znany projektant Jak Kim wymyślił urządzenie, które może nam pomóc w poprawie jakości naszego wypoczynku. Jego projektem jest gadżet o nazwie MoDi i jest to monitor snu.

Urządzenie jest w rzeczywistości specjalną obudową o minimalistycznym wzornictwie, do której należy włożyć smartfona. Sprzęt współpracuje z cyfrowym asystentem Google Asssistant, oferując nam funkcjonalność w zakresie poprawy jakości wypoczynku.

Nie od dziś wiadomo, że stres potrafi zaburzać nasz sen, a tymczasem wypoczynek jest niezwykle ważny dla naszego organizmu. Gdy jesteśmy wypoczęci, efektywniej pracujemy oraz przyswajamy wiedzę. Dlatego tak dużym zainteresowaniem cieszą się urządzenia takie jak monitor snu, które pozwolą podnieść jego jakość.

MoDi oferuje m.in., pomoc w zaśnięciu. Dzięki światłu LED, komunikatom głosowym oraz generowaniu białego szumu, pomoże nam szybko odpłynąć w objęcia Morfeusza. Gdy śpimy, urządzenie przechodzi w tryb czuwania, ładując nasz smartfon jak typowa stacja dokująca. Gdy obudzimy się w nocy, możemy przy pomocy komendy głosowej sprawdzić aktualną godzinę bez patrzenia na jasny ekran. Natomiast rano sprzęt obudzi nas miękkim światłem oraz sympatycznym dźwiękiem alarmu.

Niestety na razie MoDi jest tylko konceptem i nie wiadomo kiedy trafi do sprzedaży. Na szczęście monitor snu jest popularnym produktem i możemy bez trudu znaleźć model, który będzie pasował do naszych potrzeb i pomoże w wypoczynku.

monitor snu

monitor snu

monitor snu

monitor snu

monitor snu

Źródło: Behance.net

You may also like...