Moto G4 Play w czerwcu dostanie Nougata

Użytkowników Moto G4 Play z pewnością ucieszy informacja, że posiadany przez nich smartfon dostanie wkrótce Nougata. Aktualizacja do najnowszej wersji Androida, powinna zostać udostępniona już w czerwcu.

Posiadacze smartfonów zawsze muszą dość długo czekać na aktualizację do najnowszej wersji systemu operacyjnego. Zwykle producenci zwlekają z tym przez wiele tygodni. A nawet gdy już aktualizację udostępnią, to trzeba czekać kolejne tygodnie, aż trafi na wszystkie rynki.

Motorola stara się usprawnić dystrybucję aktualizacji i w zeszłym roku zaczęła udostępniać ją swym nowym modelom. Otrzymały ją m.in., Moto G4 oraz Moto G4 Plus, a teraz przyszła pora na Moto G4 Play. Rzecznik koncernu Lenovo, do którego należy obecnie Motorola potwierdził, że wspomniany model telefonu otrzyma Nougata już w czerwcu.

Dobrą wiadomością jest to, ze termin ten dotyczy premiery globalnej. Nie trzeba więc będzie czekać aż amerykańscy użytkownicy nacieszą się nowym systemem i dopiero potem otrzymają go posiadacze telefonu z innych krajów.

Dokładna data premiery Nougata dla Moto G4 Play nie została przez producenta podana.

Moto G4 Play

Źródło: Androidauthority.com

You may also like...