Aplikacja mobilna z dla pacjentów z autyzmem

Inżynierowie Samsunga pochwalili się stworzeniem nowej aplikacji dla osób z zaburzeniami językowymi. Aplikacja mobilna nazywa się Wemogee i pozwala osobom autystycznym porozumiewać się przy pomocy emoji.

Ludzki organizm jest skomplikowaną maszynerią, która może popsuć się na wiele różnych sposobów. Wśród takich chorób jest afazja, będąca efektem uszkodzeń mózgu, która sprawia, że wykonywanie wielu czynności jest bardzo trudne lub wręcz całkowicie niemożliwe.

Jedną z tych czynności jest porozumiewanie się z innymi osobami. Samsung uważa jednak, że może z tym problemem pomóc i opracował naprzędzie o nazwie Wemogee. Aplikacja mobilna została zaprojektowana specjalnie dla użytkowników z zaburzeniami językowymi i umożliwia im porozumiewanie się przy pomocy emoji. Według badań naukowców jest to uniwersalny język wizualny przyszłości, więc w przypadku takich osób jest szczególnie użyteczny.

Wemogee jest swego rodzaju translatorem, tłumaczącym tekst oraz emoji. Aplikacja mobilna zawiera bibliotekę ponad 140 fraz dotyczących podstawowych potrzeb oraz emocjonalnych ekspresji. Ma także bardzo prosty w obsłudze, praktycznie intuicyjny interfejs, z którym autystyczne osoby mogą się identyfikować.

Używane przez nich znaki są automatycznie tłumaczone na tekst zrozumiały dla pozostałych. Aplikacja działa w dwie strony i tłumaczy emoji na tekst oraz tekst na emoji. Obie strony konwersacji nie muszą więc uczyć się jak ze sobą rozmawiać, gdyż dzięki aplikacji mogą to robić w sposób naturalny.

Wemogee będzie mieć swą premierę już jutro i na początku będzie obsługiwać język angielski oraz włoski.

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna

Źródło: News.samsung.com

You may also like...