MSI VR One – komputer w plecaku

Firma MSI zaprezentowała swój najnowszy produkt stworzony dla graczy. Komputer o nazwie MSI VR One, powstał specjalnie do współpracy z zestawami VR, zapewniając pełną swobodę ruchów.

Zestawy VR takie jak Oculus Rift oraz HTC Vive niezbyt nadają się do zabawy, ze względu na małą swobodę ruchu. Urządzenia wymagają bowiem do działania peceta, z którymi muszą być cały czas połączone przewodami.Gracz mający na głowie gogle VR zakrywające jego pole widzenia musi więc bardzo uważać, bo jeden nieostrożny ruch spowoduje wyrwanie przewodów i uszkodzenie komputera. Idealnym wyjściem byłoby więc mieć komputer na sobie i takie też rozwiązanie stworzyła firma MSI, która opracował plecakowego peceta o nazwie MSI VR One.

Urządzenie waży poniżej 4 kg i zamknięte jest w wytrzymałym plecaku, który użytkownik zakłada na siebie. We wnętrzu obudowy znajduje się w pełni funkcjonalny pecet z procesorem Intel Core i7, kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 1070M. Powinno to zapewnić odpowiednią wydajność, by poradzić sobie z najnowszymi grami w technologii VR.

Są też cztery porty USB 3.0 oraz wyjście HDMI, Mini DisplayPort i Thunderbolt 3 USB-C. Nie wiemy nic na temat pamięci i dysków, ale można oczekiwać co najmniej 8 GB RAM DDR oraz napędu SSD, na którego ruch gracza nie ma wpływu.

Całość zasilana jest dwiema bateriami z systemem hot swap. Zapewnią one mniej więcej do 1,5 godziny zabawy. Można je wymieniać pojedynczo, a wówczas nie trzeba wyłączać komputera. Jeśli musimy wymienić obie, to na ten czas trzeba podłączyć zasilanie sieciowe.

MSI VR One pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku, jednak cena na razie nie jest znana. Biorąc jednak od uwagę specyfikację techniczną, można śmiało założyć, że będzie oscylować w granicach 4-5 tys zł.

Źródło: Ubergizmo.comYou may also like...