Nowe multitoole Leathermana są tańsze i wygodniejsze w obsłudze

Leatherman wprowadza do sprzedaży dwa nowe produkty. Jej nowy multitool należący do kolekcji Free jest lżejszy, tańszy i wygodniejszy w użyciu.

Kilkanaście lat temu każdy domowy majsterkowicz musiał mieć skrzynkę pełną narzędzi. Dziś tę samą skrzynkę zastępuje multitool, który łączy w sobie funkcje od kilku do nawet kilkunastu różnych narzędzi. Te poręczne gadżety mają wbudowane piły, śrubokręty, obcęgi oraz wiele innego sprzętu przydatnego w domu.

Najbardziej znanym producentem takiego sprzętu jest Leatherman, który wprowadził do sprzedaży dwa nowe modele T2 i T4. Urządzenia należą do nowej kolekcji Free, a więc są lżejsze, tańsze i prostsze w obsłudze. Oba modele można obsługiwać jedną dłonią, dzięki czemu otwieranie poszczególnych narzędzi jest dużo wygodniejsze.

Uproszczenie konstrukcji pozwoliło nie tylko podnieść komfort użytkowania, ale też obniżyć masę oraz cenę. Model T2 waży więc tylko 30 gramów, a oferuje osiem narzędzi. Są to m.in., śrubokręt z głowicami Philipsa, otwieracz do butelek oraz ostrze wykonane ze stali węglowej. Producent wycenił go na 40 dolarów.

Nieco droższym, ale też lepiej wyposażonym modelem jest T4. Multitool waży 122 gramy i mierzy 9,3 cm długości. Znajdziemy w nim 12 narzędzi, w tym ostrze noża, nożyczki, cztery śrubokręty oraz zestaw pęset. Ten produkt wyceniono na 60 dolarów.

Oba narzędzia można już zamówić na oficjalnej stronie producenta.

multitool

multitool

multitool

Źródło: Leatherman.com

You may also like...