Mutalk zapewni prywatność rozmów w miejscach publicznych

Mutalk to niezwykły gadżet, który zapewni nam prywatność rozmów prowadzonych w miejscach publicznych. Urządzenie sprawia, że nikt postronny nie usłyszy tego, co mówimy przez telefon.

Rozmowa przez telefon w zatłoczonym miejscu nie jest najlepszym pomysłem, gdyż wszyscy wokół słyszą o czym mówimy. W takim wypadku ciężko o poszanowanie prywatności, a czasem mówimy porozmawiać o sprawach, które nie są przeznaczone dla uszu osób postronnych.

Oczywiście idealnie byłoby znaleźć miejsce, gdzie nikogo w pobliżu nie ma, ale nie zawsze istnieje taka możliwość. Inżynierowie japońskiej firmy Shiftall opracowali więc gadżet o nazwie Mutalk, który może nam w takich sytuacjach bardzo pomóc. Urządzenie z wyglądu bardzo przypomina gogle VR, z tą różnicą iż nie zakładamy go na oczy, lecz usta. A jego zadaniem jest wytłumić dźwięki wydobywające się z naszych ust, aby nie były słyszane przez osoby znajdujące się w pobliżu.

Z Mutalk porozmawiamy przez telefon nawet w kinie

Sprzęt wykorzystuje zasadę rezonatora Helmholtza i zaprojektowano go tak, aby stworzyć ciśnieniową kieszeń powietrza zapobiegającą ucieczce częstotliwości dźwięku. Dzięki temu Multalk ogranicza głośność mowy użytkownika aż o 20 dB, zaś w przypadku głośniejszych dźwięków nawet o 30 dB. Według producenta, nawet osoby znajdujące się obok użytkownika nie będą słyszały co mówi.

Urządzenie wyposażone w mikrofon może współpracować ze smartfonami Apple oraz urządzeniami na Androidzie, a także komputerami i laptopami z Windowsem. Ze sprzętem łączy się poprzez gniazdo słuchawkowe lub bezprzewodowo, wykorzystując technologię Bluetooth. Natomiast wbudowana bateria wystarczy na osiem godzin użytkowania sprzętu i można ją naładować poprzez USB-C.

Mutalk

Mutalk opracowano przede wszystkim po to, aby zapewnić prywatność rozmów w miejscach publicznych. Przyda się też osobom, które chciałyby porozmawiać przez telefon tam gdzie nie powinno się tego robić, jak biblioteka czy kino. Możemy też skorzystać z tego urządzenia, gdybyśmy chcieli w nocy porozmawiać z przyjaciółmi, nie przeszkadzając przy tym reszcie domowników.

Urządzenie można używać poprzez przyciśnięcie go do ust, jeśli chcemy korzystać z niego sporadycznie. Gdy natomiast zapragniemy używać częściej, można skorzystać ze specjalnych pasków, które utrzymają go na twarzy.

Ciężko powiedzieć na ile wygodny Mutalk byłby w użytkowaniu. Jeśli jednak chcielibyście sobie coś takiego sprawić, to informuję iż w sprzedaży pojawi się w okolicach grudnia i będzie kosztował 139 dolarów.

Źródło

You may also like...