Składany grzejnik Xiaomi Mijia Graphene zapewni ciepło w naszym domu

Xiaomi wprowadza do sprzedaży nowoczesny grzejnik. Sprzęt o mocy 2200 W może w 10 minut podnieść temperaturę w pomieszczeniu o 5 stopni Celsjusza, a przy tym jest składany.

Problemy z dostępnością węgla sprawiły, że podczas tej zimy w naszych mieszkaniach może być chłodno. Elektrociepłownie mają bowiem problemy z paliwem, zaś koszty ogrzewania poszybowały w górę o ponad 60 procent. W krajach, gdzie prąd jest jeszcze stosunkowo tani, albo użytkownicy mają zamontowane instalacje solarne, można dogrzewać mieszkanie elektrycznymi grzejnikami.

Składany grzejnik Xiaomi

Dla takich osób Xiaomi ma propozycję w postaci nowoczesnego grzejnika. Gadżet o nieco przydługiej nazwie Xiaomi Mijia Graphene Folding Skirting Board Electric Heater Ultra-Thin Model, pojawił się właśnie na chińskim rynku i może całkiem efektywnie ogrzewać nasze mieszkanie.

Już sama konstrukcja produktu jest całkiem interesująca, gdyż jest składany. Dzięki temu można go w łatwy sposób dopasować do kształtu pomieszczenia, czy też miejsca, w którym będzie się znajdował. Grzejnik o grubości zaledwie 6 cm, można całkowicie złożyć o 180 stopni, co ułatwia jego montaż oraz przechowywanie. Normalnie ma bowiem aż 150 cm długości, natomiast po złożeniu, zmniejsza się ona do 75 cm. Można też zgiąć go o 90 stopni, by umieścić np., w rogu ściany.

grzejnik

W grzejniku znajdują się elementy grzewcze o długości 129 cm, które wykonano z grafenu, dzięki czemu znacznie szybciej przekazują ciepło. Według producenta, panel o mocy 2200 W może podnieść temperaturę w pomieszczeniu o 5 stopni w czasie zaledwie 10 minut od włączenia. Producent sugeruje również, że taka metoda grzania mniej wysusza naszą skórę. A oprócz tego pozwala utrzymać stałą temperaturę i uniknąć marnowania energii. Oczywiście sprzęt jest w pełni bezpieczny, gdyż producent wyposażył go w szereg zabezpieczeń przed przegrzaniem.

Sterowanie pracą grzejnika odbywa się za pomocą wbudowanego w obudowę ekranu dotykowego. Za jego pośrednictwem można ustawiać temperaturę w przedziale od 16 do 28 stopni Celsjusza. A także zaprogramować timer z maksymalnie 12-godzinnym wyprzedzeniem. Oprócz tego możemy sterować grzejnikiem za pomocą komend głosowych wydawanych asystentowi Xiao AI oraz używać aplikacji mobilnej.

Grzejnik Xiaomi Mijia Graphene dostępny jest na chińskim rynku w przeliczeniu za 611 zł.

Jeżeli chcecie sprawdzić ofertę innych grzejników, to na tej stronie znajdziecie szeroki wybór modeli na każdą kieszeń.

grzejnik

Źródło

You may also like...