MyKronoz ZeTime Premium: hybrydowy smartwatch dla tradycjonalistów

Większość smartwatchy ma wskazówki cyfrowe. Istnieją jednak modele hybrydowe, będące połączeniem elektroniki i tradycyjnego mechanizmu. Takim też jest MyKronoz ZeTime Premium.

Jeżeli zdarza Wam się zapomnieć naładować smartwatch, to wiecie doskonale jak dobrym rozwiązaniem byłby model pracujący na baterii nie dzień lub dwa, ale np. miesiąc. Nowy produkt firmy MyKronoz, oferuje takie możliwości.

Produkt posiada kopertę ze stali nierdzewnej, skórzany pasek, nowoczesne, ale jednocześnie stonowane wzornictwo. ZeTime Premium z pewnością wyróżnia się w tłumie plastikowo-gumowych smartwatchy. Wyróżniają go jeszcze wskazówki. W zegarku znajdziemy bowiem normalny mechanizm znany z bardziej tradycyjnych zegarków.

Producent zdołał zmieścić w urządzeniu dwa, zdawałoby się różne elementy: tradycyjny zegarek ze wskazówkami oraz nowoczesny smartwatch. wyświetlaczu ZeTime Premium znajduje się niewielki otwór, przez który przechodzi oś dla wskazówek. Te z kolei, kiedy tylko zdecydujemy się skorzystać z ekranu dotykowego, ustawią się w poziomej pozycji tak, by nie blokować elementów UI smartwatcha. Po skończonej operacji wrócą na właściwe miejsce. Warstwa odpowiadająca za obsługę dotykową znajduje się tu ponad wskazówkami, tuż pod szafirowym szkłem. W efekcie wskazówki zupełnie nie przeszkadzają w obsłudze.

Taka konstrukcja ma jedną wielką zaletą, a jest nią zużycie energii. Wprawdzie śledzenie aktywności, łączność z telefonem, wyświetlanie powiadomień czy sterowanie odtwarzaniem muzyki przestaną działać po około 3 dniach. To wskazówki nie przestaną pokazywać właściwej godziny przez 30 dni.

Smartwatch MyKronoz ZeTime Premium posiada, jak na prawdziwy smartwatch przystało, szeroki wachlarz możliwości. Może śledzić naszą aktywność fizyczną będąc wyśmienitym kompanem przy bieganiu, pokaże spalone kalorie, a w nocy będzie monitorował nasz sen. Smartwatch poinformuje także o nadchodzących wydarzeniach, pokaże powiadomienia z telefonu i pozwoli sterować muzyką. ZeTime Premium jest również wodoodporny.

MyKronoz ZeTime Premium powstał dzięki akcji na Kickstarterze w dwóch wersjach: pełnowymiarowej oraz odrobinę mniejszej (Petite). To dobry ruch ze strony producenta, gdyż wiele smartwatchy jest odrzucanych m.in. ze względu na zbyt duże gabaryty.

MyKronoz ZeTime Premium jest dostępny na rynku w cenie 819 zł.

Specyfikacja:
-Materiały: stal nierdzewna, prawdziwa skóra, tkanina
-Bluetooth: 4.2
-Wymiary [mm]: 44 x 12,8 lub 39 x 12,6
-Szerokość paska [mm]: 22 lub 18
-Masa [g]: 90 lub 80
-Czas pracy na baterii: 30 dni jako zegarek / 3 dni jako smartwatch
-Współpracuje z systemami: Android 5.0 lub nowszy / iOS 8 lub nowszy

MyKronoz ZeTime Premium

MyKronoz ZeTime Premium

MyKronoz ZeTime Premium

Źródło: Entrymedia

You may also like...