Najdroższy rower na świecie w cenie luksusowej willi

Jeśli sądzicie, że elektryczne rowery oferowane po kilka tysięcy dolarów, są już bardzo drogie, to jesteście w wielkim błędzie, gdyż istnieją jednoślady, które potrafią kosztować tyle co dwa auta marki Ferrari.

Kalifornijska firma House of Solid Gold udowadnia, że można skonstruować rower, który kosztuje tyle ile luksusowa willa w dobrej lokalizacji. Udało się jej stworzyć górski rower o nazwie “The Gold Bike”, którym nie da się wyjechać na ulicę, gdyż ze względu na zastosowane materiały oraz ich koszt, byłoby to niezwykle niebezpieczne.A to dlatego, że rower w całości od zakrętek wentyli po kierownicę, pokryto 24-karatowym złotem, wyposażono w ręcznie robione siodełko ze skóry aligatora, a także ozdobiono ponad 600 sztukami czarnych diamentów oraz pół setki złotych szafirów. Jednoślad powstał w zaledwie 13 egzemplarzach, a wykonanie każdego z nich zajmuje 750 roboczogodzin.

Nic więc dziwnego, że jeden egzemplarz takiego niezwykłego pojazdu kosztuje 1,008,060 dolarów, co czyni go najdroższym rowerem na całym świecie. Warto dodać, że cały dochód z jego sprzedaży, zostanie przekazany na cele charytatywne.

Źródło: Thehouseofsolidgold.com

You may also like...