Naprawialne baterie do rowerów obniżą koszty eksploatacji

Firma Gouach zaprezentowało światu naprawialne baterie do elektrycznych rowerów. Dzięki temu serwisowanie tych jednośladów stanie się znacznie łatwiejsze, przez co będą nam służyły o wiele dłużej.

Elektryczne rowery w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności, ze względu na swą dużą użyteczność. Dzięki wspomaganiu umożliwiają pokonywanie dużych dystansów bez zmęczenia, coraz częściej stanowiąc alternatywę dla samochodu. Natomiast spora ładowność umożliwia nie tylko przywiezienie zakupów z pobliskiego sklepu, ale też podwiezienie dziecka do przedszkola.

Wadą e-bike’ów jest jednak bateria, która jest bardzo droga, kosztując kilka dobrych tysięcy i czasem może ulec uszkodzeniu, a oprócz tego się zużywa. Niestety projektuje się je w taki sposób, że są niezwykle trudne w naprawie. Awaria często wymaga więc wymiany całego akumulatora, co znacznie podnosi koszty eksploatacji jednośladu. Francuska firma Gouach znalazła jednak rozwiązanie tego problemu.

Opracowała bowiem zupełnie nowy typ akumulatora, który jest bardzo łatwy w naprawie. W dodatku wykonano go z materiałów pochodzących z recyklingu, a więc jest także przyjazny środowisku. Największą zaletą nowej konstrukcji jest brak stosowania technologii zgrzewania punktowego. W ten sposób akumulator ma minimalną liczbę elementów, a to z kolei ułatwia jego naprawę i recykling. Firma deklaruje, że uszkodzoną baterię można naprawić w czasie poniżej 10 minut.

Obecnie producent oferuje swój akumulator w czterech różnych pojemnościach: 420 Wh, 430 Wh, 540 Wh oraz 560 Wh. Docelowo francuska marka chce jednak, by w jej ofercie były dostępne baterie pasujące do praktycznie każdego modelu jednośladu. Na razie firma nie podaje jednak cen poszczególnych baterii.

Gdybyście natomiast chcieli sobie kupić rower elektryczny, to na tej stronie znajdziecie wiele modeli w przystępnych cenach. #reklama

baterie
Źródło: Gouach

You may also like...