Grozisz przeciwnikom w grach online? Możesz spodziewać się policji

Ubisoft podejmuje działania mające na celu ochronę użytkowników gier online przed agresją ze strony innych graczy. Firma będzie w tym celu współpracowała z policją, zgłaszając przypadki ataków.

Gry online to świetna rozrywka umożliwiająca wspólną zabawę z ludźmi z niemal całego świata. Niestety często zdarzają się osoby, które własną frustrację i życiowe niepowodzenia odreagują na innych. Normą stają się więc inwektywy, rasizm, prześladowanie, a nawet groźby pozbawienia życia wypisywane na czatach gier. Takie zachowanie stanowi ogromny problem, gdyż nie tylko psuje przyjemność z zabawy, ale też może szkodzić psychice ofiar.

Ubisoft z pomocą policji chroni graczy

Firmy wprowadzają więc różnego rodzaju filtry, które w teorii mają zapobiec takim atakom, ale w praktyce niewiele to daje. Potrzebne są więc rozwiązania, dzięki którym napastnik będzie miał świadomość tego, że takie zachowanie będzie wiązało się z nieuchronną karą. I nie chodzi tu tylko o ban na samą grę, ale o odpowiedzialność karną, która w przyszłości zniechęci go do podobnych ataków.

Ubisoft jest pierwszą firmą z branży gier, która wprowadza rozwiązania mające na celu ukrócenie takich ataków. Jak informuje BBC, francuski koncern nawiązał bowiem współpracę z policją, której celem jest pociągnięcie agresywnych graczy do odpowiedzialności karnej.

W ramach pilotażowego programu, firma przeszkoli funkcjonariuszy z regionu Northumbria w zakresie toksycznych zachowań graczy. Natomiast oddziały obsługi klienta Ubisoftu otrzymają narzędzia, umożliwiające zgłaszanie policji szczególnie ekstremalnych przypadków, gdzie może istnieć zagrożenie życia. Służby następnie zdecydują czy należy podjąć działania, czy też nie ma takiej konieczności.

Firma wyjaśnia, że mniej niż 0,01 procent spraw, którymi zajmuje się jej oddział z Newcastle, kończy się interwencją policji. Jest to mniej więcej kilka przypadków miesięcznie, a w większości konta użytkowników są tymczasowo blokowane lub zamykane na stałe. W niektórych przypadkach może się to jednak skończyć postępowaniem sądowym.

Ubisoft nie zamierza zniechęcać graczy do korzystania ze swych tytułów. Przedstawiciel producenta wyjaśnił, że chodzi o zapewnienie graczom bezpiecznego środowiska, w którym mogą się zrelaksować bez obawy o ataki ze strony innych użytkowników.

Każdy kto choć raz bawił się grami online zgodzi się, że wielu użytkowników potrafi być agresywnych i nagminnie atakuje innych. Być może takie działania pozwolą ograniczyć obecność takich osób w tytułach sieciowych, znacznie poprawiając komfort zabawy.

Ubisoft
Źródło: Ubisoft

You may also like...