Następca Nokii 9 PureView będzie miał Snapdragona 765

Już w przyszłym roku do sprzedaży trafi następca modelu Nokia 9 PureView. Najnowszy smartfon HMD Global będzie miał świeżutki procesor Snapdragon 765, zaprezentowany właśnie przez Qualcomma.

HMD Global wciąż ma trudności z zainteresowaniem konsumentów swymi smartfonami. Z opublikowanego niedawno raportu Canalys wynika bowiem, że fiński producent ma aktualnie 1,8 procentowy udział w europejskim rynku.

Firma nie poddaje się jednak i wciąż pracuje nad nowym sprzętem mobilnym. Już w przyszłym roku na sklepowe półki trafi bowiem następca modelu Nokia 9 PureView. Taką informację usłyszeliśmy podczas wczorajszej konferencji Snapdragon Tech Summit 2019. Wiemy już na pewno, że nowy smartfon będzie miał świeżutki procesor Snapdragon 765, a także dostanie nowe funkcje aparatów.

Nokia 9 jest sprzętem, który niewątpliwie wyróżniał się na tle innych modeli. Smartfon wprowadzony do sprzedaży w lutym tego roku posiada bowiem tylny aparat składający się z pięciu 12 MP sensorów oraz kamery 3D ToF. W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem oraz optyką firmy Carl Zeiss, sprzęt oferuje świetną jakość wykonywanych zdjęć. Nie jest ona jednak idealna, gdyż obróbka danych pochodzących z pięciu sensorów stanowiła spore wyzwanie. Inżynierowie firmy musieli sobie poradzić, ale nie do końca im to wyszło.

Nabrali jednak sporo doświadczenia, które powinno zaprocentować w kolejnym sprzęcie. Nowy model smartfona będzie więc miał znacznie usprawnione oprogramowanie sterujące aparatem, które powinno zaoferować większe możliwości w tej materii. Na razie jest jeszcze za wcześnie, by można było mówić o szczegółach, ale być może poznamy je podczas CES 2020. Obecnie wiemy jedynie tyle, że w smartfonie pojawi się technologia PureDisplay, która wspiera HDR10 dla wideo, oraz funkcja upscalingu ze standardowej rozdzielczości.

Oczywiście obecność procesora Snapdragon 765 oznacza, że smartfon będzie też miał na pokładzie modem Snapdragon X52 5G. Jego przyszli nabywcy będą więc mogli bez przeszkód korzystać z sieci nowej generacji.

Nokia 9 PureView

Źródło

You may also like...