Coincheck zwróci właścicielom skradzione pieniądze

Użytkownicy japońskiej giełdy Coincheck, z pewnością odetchnęli z ulgą. Jej zarząd obiecał, że zwróci poszkodowanym wszystkie środki skradzione przez hakerów środki w kwocie ponad 400 mln dolarów.

W miniony piątek japońska giełda kryptowaluty Coincheck, poinformowała o włamaniu hakerów, w wyniku którego skradziono kryptowalutę o wartości kilkuset milionów dolarów. Co ciekawe nie było wśród niej bitcoinów, które zapewne były lepiej chronione. Skradziono inny rodzaj cyfrowego pieniądza, mianowicie NEM. Jest to dziesiąta pod względem wartości kryptowaluta, a łącznie było to 500 mln tokenów.

Początkowo podawano, że wysokość ukradzionych środków przekroczyła 530 mln dolarów, lecz dokładniejsze śledztwo wykazało, że było ich łącznie około 400 mln. Na szczęście inwestorzy, którzy trzymali na giełdzie swe pieniądze, nie muszą już panikować. Jej zarząd obiecał, że wszystkim użytkownikom ich strata zostanie w pełni zrekompensowana. A warto dodać, że sprawa dotyczy 260 tys. osób.

Oczywiście zanim to nastąpi, minie trochę czasu. Obecnie giełda zajmuje się śledztwem mającym wyjaśnić w jaki sposób hakerom udało się dokonać tej kradzieży oraz opracować działania, które pomogą w przyszłości zapobiec podobnym zdarzeniom.

Coincheck

Źródło: Coincheck.com

You may also like...