Wielogodzinne granie w PUBG skończyło się dla 19-latka udarem mózgu
Pewien nastolatek w Indiach poważnie ucierpiał przez swą miłość do popularnej gry PUBG. Zbyt długie siedzenie przed komputerem sprawiło, że doznał udaru mózgu.
Gry wideo są dla wielu osób sposobem na oderwanie się od szarej rzeczywistości, więc spędzają w nich dużo czasu. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że długie siedzenie przed komputerem, stanowi poważne zagrożenie dla jego zdrowia, a być może nawet życia.
Znane są bowiem przypadki zgonów w chińskich kafejkach internetowych, spowodowane często kilkudniowymi maratonami. I choć lekarze ostrzegają przed takim testowaniem możliwości swych organizmów, to wiele osób puszcza te ostrzeżenia mimo uszu. A potem płaci za to najwyższą cenę.
Wielogodzinne granie w PUBG zakończyło się udarem
Media informują o pewnym 19-latku z Indii, który uwielbia popularną grę PUBG, spędzając przy niej każdą wolną chwilę. Na co dzień jest studentem drugiego roku programu Bachelor, a dorabia sobie rozwożeniem gazet. Niestety jego miłość do strzelanki okazała się bardzo groźna w skutkach.
Według lekarzy, zbyt długie siedzenie przed komputerem spowodowało zakrzepicę, która odcięła dopływ krwi oraz tlenu do mózgu. Jest to schorzenie często występujące u starszych ludzi, ale wygląda na to, że niezdrowy styl życia nastolatka spowodował ją również u niego. Według lekarzy chłopak tak bardzo skupiał się na grze, że zapominał o posiłkach, co skutkowało utratą wagi oraz niedożywieniem, a także odwodnieniem. Taki stan doprowadził do zwiększenia grubości żyły dostarczającej krew do mózgu i spowodował powstanie niewielkich skrzepów.
Nastolatek wyszedł już ze szpitala i teraz w domu będzie dochodził do zdrowia. Nie jest to jednak jedyna ofiara uzależnienia od gier wideo i na pewno nie ostatnia. Władze Indii próbują więc walczyć z tym zjawiskiem i niedawno na krótko zakazały PUBG w stanie Gudżarat. Nie jest to jednak łatwe, gdyż strzelanka ma wielu fanów.
Indie nie są jednak jedynym krajem walczącym z produkcją studia Epic. Nepal i Irak również podjęły poważne kroki w celu jego zakazania z powodu wszystkich negatywnych skutków z tym związanych.
Technogadżet w liczbach