Oglądając filmy na Netfliksie nauczymy się nowych języków

Nowa wtyczka do przeglądarki Chrome, umożliwi wykorzystanie platformy Netflix do nauki języków obcych. Oglądając ulubione seriale, możemy więc doskonalić nasze umiejętności.

Nauka nowych języków nie jest zadaniem łatwym, a przy tym tanim. Kursy językowe są bowiem dość drogie, nie mówiąc już o tym, że musimy siedzieć w klasie przyswajając sobie nowe słówka.

Istnieją jednak inne, bardziej przystępne sposoby uczenia się języków, a jeden z nich oferuje nam Netflix wspólnie Google. Do internetowej przeglądarki Chrome powstała bowiem zupełnie nowa wtyczka, która pomoże nam nauczyć się języka obcego, podczas oglądania ulubionych seriali.

Zasada jej działania jest bardzo prosta. Podczas oglądania filmu lub serialu, wtyczka tłumaczy dialogi na napisy języka, którego pragniemy się nauczyć. Dodatkowo dokłada napisy w języku, którym posługujemy się na co dzień, dzięki temu łatwo uczymy się nowych słówek. Wtyczka daje nam również możliwość wyboru tłumaczenia maszynowego lub przygotowanego przez ludzi, które może być bardziej dokładne i lepiej prezentować kontekst. Możemy również spowolnić wyświetlane napisy, jeśli uznamy, że zmieniają się zbyt szybko.

Wtyczka potrafi również podświetlić wyrazy, jeśli uzna iż nauczenie się ich może być dla użytkownika istotne. A dodatkowo może odłożyć bardziej skomplikowane frazy, byśmy mogli się z nimi zapoznać nieco później.

Wtyczka jest całkowicie darmowa, a możemy ją pobrać bezpośrednio z Chrome Web Store. Jak wygląda w działaniu, możecie zobaczyć na poniższym wideo. Oczywiście aby skorzystać z nowej funkcji, musimy posiadać subskrypcję do serwisu Netflix.

Netflix

Źródło: Chrome.google.com

You may also like...