Netflix udostępnia darmowe treści na YouTube

Platforma Netflix postanowiła wspomóc nauczycieli w zdalnym nauczaniu dzieci. Na ich prośbę udostępniła za darmo na YouTube, niektóre ze swych treści edukacyjnych.

Epidemia koronawirusa wymusiła całkowitą zmianę sposobu nauczania dzieci. Zamknięcie szkół spowodowało bowiem, że teraz młodzież musi uczyć się w domach. Nie jest to bynajmniej łatwe, gdyż istnieją trudności w zdobyciu pomocy dydaktycznych.

Z pomocą przychodzi więc Netflix, który na prośbę nauczycieli udostępnił za darmo na YouTube część swych materiałów edukacyjnych. Na portalu Google dostępne są treści z Netflix Originals, a więc wyprodukowane przez samą platformę. Ich wybór jest całkiem spory, gdyż można tam znaleźć m.in., pełne odcinki serii Nasza planeta, w której David Attenborough przedstawia piękno Ziemi. Są też dokumenty 13th, Period. End of Sentence, Knock Down the House, The White Helmets oraz Zion, a także Explained, Abstract, Babies.

Netflix

Wszystkie dostępne na YouTube treści dostępne są póki co w języku angielskim. Platforma obiecuje jednak, że wkrótce pojawią się napisy dostępne w ponad 12 różnych językach. Staną więc więc użyteczne dla nauczycieli z kolejnych krajów.

Źródło

You may also like...