Google Card interesującą konkurencją dla Apple Card

Google pozazdrościło Apple posiadania karty płatniczej i również przygotowało własną wersję. Nazywa się Google Card i będzie prostym narzędziem do płacenia za zakupy.

Choć wielu producentów smartfonów oferuje systemy płatności wykorzystujące urządzenia mobilne, to niektórzy idą znacznie dalej i opracowują karty płatnicze. Jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie od płacenia smartfonem, dlatego taką kartę ma już m.in., Apple, które oferuje ją pod szyldem Apple Card.

Google Card zastąpi nasze karty płatnicze

Być może wkrótce za nasze zakupy będziemy mogli płacić również za pomocą Google Card, gdyż amerykański koncern planuje wprowadzić własną kartę. Właśnie wyciekło do sieci trochę nowych informacji na temat tego produktu, ujawniających nam szczegóły jego działania. Wynika z nich, że będzie to proste narzędzie do płacenia, jednakże oferujące wiele użytecznych funkcji.

Nowa karta będzie połączona z aplikacją płatniczą Google Pay, dając użytkownikom szczegółowy wgląd w przeprowadzane transakcje. Aplikacja oferuje też wiele innych niezwykle interesujących narzędzi.

Sama karta posiada układ do bezdotykowych płatności, do którego dostęp również można z poziomu aplikacji wyłączyć. Jeśli obawiamy się, że ktoś w czytnikiem może się do nas zbliżyć i wyciągnąć pieniądze z konta, można go łatwo wyłączyć.

Szczegółowy wykaz transakcji

Aplikacja dostarcza też bardzo szczegółową historię transakcji, wraz z nazwą sklepu, datą i godziną oraz wydajną kwotą. To jednak dopiero początek, gdyż możemy jeszcze dokładniej przyjrzeć się każdej transakcji. Uzyskamy wówczas na mapie lokalizację sklepu, wytyczymy do niego trasę w nawigacji lub możemy do zatelefonować. Taka funkcja może się przydać, jeśli nie rozpoznajemy danej płatności.

Google Card

Standardowa karta płatnicza ma przypisany na stałe numer, a więc jeśli ktoś go zdobędzie, musimy ją wówczas zastrzec. Jest to kłopotliwe, gdyż na nową kartę musimy parę dni poczekać, co znacznie utrudnia nam życie. Nie możemy bowiem w tym czasie płacić w wygodny sposób za zakupy, czy też wybierać pieniędzy z bankomatu.

W przypadku karty Google jest inaczej. Aplikacja posiada bowiem przycisk umożliwiający tymczasowe zablokowanie karty na czas zamawiania nowej, a także zablokowania całego konta. Karta wówczas stanie się bezużyteczna w sklepach fizycznych, ale dzięki wirtualnemu numerowi nadal będziemy mogli płacić za pomocą telefonu lub online. Gdy jednak podejrzewamy, że ktoś mógł przejąć numer wirtualny, możemy go szybko zresetować. Dodatkowo możemy zablokować wszystkie rodzaje płatności oraz przelewy.

Aktualnie nie wiadomo kiedy Google zdecyduje się wprowadzić na rynek swą Google Card. Skoro jednak pojawiły się informacje na temat jej funkcjonalności, produkt musi więc być praktycznie gotowy. Jego pojawienie się może więc być kwestią najwyżej kilku miesięcy.

Google Card

Źródło

You may also like...