Netflix Games wystartowało na urządzeniach z Androidem z pięcioma grami

Po wielu miesiącach testów, Netflix wreszcie uruchomił swój serwis dla graczy Netflix Games. Usługa na razie dostępna jest tylko dla użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem, a oferuje pięć różnych tytułów.

Kilka miesięcy temu Netflix zapowiedział uruchomienie własnego serwisu oferującego gry mobilne. Usługa testowana m.in., w Polsce zapowiadała się bardzo ciekawie, gdyż miała oferować nowe produkcje całkowicie za darmo, w ramach opłacanej już subskrypcji.

Netflix Games już działa

Serwis właśnie oficjalnie wystartował, więc można się przekonać na ile zapewniania platformy okażą się zgodne ze stanem faktycznym. Póki co usługa jest dostępna tylko dla posiadaczy tabletów oraz smartfonów z Androidem i na razie nie można z niej korzystać na iOS. Firma zapewnia rzecz jasna, że platforma Apple będzie obsługiwana, ale aplikacja pojawi się dopiero za kilka miesięcy.

Najważniejsza jest rzecz jasna oferta usługi, a w tej materii nie jest już tak różowo. Aktualnie Netflix Games oferuje jedynie pięć tytułów pochodzących od trzech deweloperów. Są to: Stranger Things: 1984, Stranger Things 3: The Game, Shooting Hoops, Teeter (Up) oraz Card Blast. Wymienione produkcje to dzieło firm BonusXP, Frosty Pop oraz Amuzo & Rogue Games.

Naturalnie to oferta przygotowana jedynie na start usługi, więc należy oczekiwać, że w przyszłości wzbogaci się o kolejne propozycje. Z pewnością wkrótce dołączą do niej gry studia Night School Studio, kupionego właśnie przez Netflixa. Jest ono odpowiedzialne m.in., za Oxenfree.

Wszystkie wymienione gry są całkowicie darmowe i pozbawiono je reklam, a także mikrotransakcji. Propozycje można znaleźć w zakładce Gry w mobilnej aplikacji Netflixa, jednak trzeba je najpierw pobrać z Google Play Store. Dopiero wówczas staną się dostępne w aplikacji.

Pięć darmowych gier

Należy jednak pamiętać, że nie pojawią się w dziecięcym profilu, więc dzieci nie będą miały do nich dostępu. Gry chroni przy tym ten sam PIN, jak konto dorosłego w mobilnej aplikacji. Przypomnę jeszcze, że aby skorzystać z nowego serwisu, należy posiadać najnowszą wersję aplikacji, którą ściągnięcie z Play Store.

Źródło

You may also like...