To już koniec mobilnej gry Harry Potter: Wizards Unite

Niantic Labs odpowiedzialne za grę Pokemon Go, zamyka swą kolejną produkcję Harry Potter: Wizards Unite. Tytuł za trzy miesiące całkowicie zniknie z rynku.

Niantic Labs było bez wątpienia prekursorem mobilnych gier wykorzystujących technologię AR. Jej Pokemon Go mimo upływu lat nadal cieszy się dość dużą popularnością, a kolejne funkcje i dodatkowe elementy utrzymują bazę graczy na stałym poziomie.

Studio postanowiło powtórzyć sukces swej pierwszej produkcji i w połowie 2019 roku wprowadziło na rynek grę Harry Potter: Wizards Unite. Tytuł osadzony w uniwersum Harry Pottera wykorzystywał podobną mechanikę, łącząc rzeczywisty świat z cyfrowym. Gracze poruszając się w prawdziwych lokacjach, na ekranach swych smartfonów walczyli z wirtualnymi przeciwnikami.

Tej produkcji nie udało się jednak powtórzyć sukcesu Pokemon Go, dlatego już niebawem zniknie z rynku. Niantic poinformowało właśnie na swej stronie, że serwery zostaną wyłączone 31 stycznia przyszłego roku. Natomiast nieco wcześniej, bo 6 grudnia tego roku aplikacja zniknie ze sklepu, a oprócz tego firma zablokuje mikrotransakcje. Warto więc do tego czasu wydać zgromadzone środki finansowe, gdyż producent nie przewiduje zwrotów.

Zamknięcie Harry Potter: Wizards Unite może nieco zmartwić fanów gier z technologią AR. Na szczęście będą inne produkcje, które ją wykorzystują. Wśród nich jest m.in., Pikmin Bloom bazująca na marce Nintendo, a także tytuł oparty na Transformersach.

Harry Potter: Wizards Unite

Źródło

You may also like...