Netflix obniża wysokość abonamentu w ponad 30 krajach

Walka platform streamingowych o klienta, coraz bardziej się zaostrza. Netflix poinformował właśnie o obniżeniu abonamentu w ponad 30 krajach, chcąc w ten sposób zdobyć więcej nowych abonentów.

Jeszcze kilka lat temu na rynku platform streamingowych dostępny był jedynie Netflix, który dzięki brakowi konkurencji mógł dyktować klientom warunki. To się jednak zmieniło, gdyż obecnie na tym rynku działa wiele serwisów, takich jak Apple TV+, Disney Plus, czy też najnowsza platforma SkyShowtime. Serwis ma więc silnych rywali, którzy odbierają mu klientów, a jakby tego było mało sam powoduje ich odpływ. Nie tylko podniósł w ostatnim czasie ceny subskrypcji, ale również walczy ze współdzieleniem kont.

Netflix tanieje

Amerykańska firma postanowiła więc zachęcić użytkowników do skorzystania z jej oferty i ogłosiła właśnie obniżki abonamentu w ponad 30 krajach. Ceny spadły nie tylko w krajach Środkowego Wschodu, takich jak Jemen, Jordan, czy Iran, ale również w Ameryce Łacińskiej oraz Europie. Mniej za abonament będą płacić m.in., mieszkańcy Chorwacji, Słowenii oraz Bułgarii. A dodać należy, że obniżki są całkiem spore, gdyż w niektórych przypadkach sięgają nawet połowy kwoty abonamentu.

Ruch amerykańskiej platformy jest sporym zaskoczeniem dla jej użytkowników. Jeszcze w zeszłym miesiącu, jeden z jej szefów mówił bowiem o podwyższeniu subskrypcji, by uzyskać fundusze na zakup nowych treści. Warto dodać, że firma w czwartym kwartale pozyskała około 7,6 miliona subskrybentów, aczkolwiek wcześniej sporo ich straciła. Obniżenie abonamentu w kolejnych kwartałach powinno znacznie podnieść ten wynik.

Pamiętajmy też, że platforma oferuje już znacznie tańszy abonament wspierany reklamami, którego w ubiegłym roku udostępniono w 12 krajach. Można z niego korzystać m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemczech, Francji, Włoszech oraz Hiszpanii. Pakiet oferuje rozdzielczość ograniczoną do 720p, zaś oferta filmowa jest znacznie uboższa ze względu na licencje. Użytkownik musi też zgodzić się na obejrzenie 4-5 minut reklam na godzinę, za co płaci 7 dolarów miesięcznie. Dodam jeszcze, że obecnie serwis dostępny jest w ponad 190 krajach.

Netflix
Źródło: Netflix

You may also like...