Netflix udostępnia HDR sześciu kolejnym modelom smartfonów

Netflix poinformował o udostępnieniu HDR kolejnym modelom smartfonów. Na liście znajduje się sześć urządzeń od OnePlus, Huawei oraz Razera.

Technologia HDR już dawno zagościła w naszych domach i oferują ją w zasadzie wszystkie nowoczesne telewizory Ultra HD. Jest to bowiem jedna z najciekawszych nowinek technologicznych ostatnich lat, znacznie podnosząca jakość obrazu w jasnych oraz ciemnych scenach. Oglądany film nabiera większej szczegółowości, co oczywiście cieszy widza.

Jedną z najpopularniejszych platform VOD oferujących tryb HDR jest oczywiście Netflix, który już od dawna umożliwia korzystanie z niego na telewizorach. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja w przypadku urządzeń mobilnych, których użytkownicy często korzystają z oferty tej firmy. Nie wszystkie urządzenia są bowiem wspierane, ale na szczęście ich lista rośnie z miesiąca na miesiąc.

Netflix poinformował właśnie o certyfikacie dla sześciu kolejnych urządzeń do 19, które już go posiadają. Do tej pory wsparcie miało sześć tabletów oraz trzynaście smartfonów. Obecnie wsparcie dla trybu HDR otrzymały takie modele, jak: Honor Play, Huawei P30, Huawei P30 Pro, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro oraz Razer Phone 2.

Pełną listę wspieranych urządzeń znajdziecie na oficjalnej stronie platformy. Obecne są na niej na razie tylko urządzenia Samsunga, Huawei, Razera oraz Google. Dodam, że aby skorzystać z tej funkcji należy posiadać na smartfonie zainstalowany system Android w wersji co najmniej 5.0.

Netflix

Źródło: Netflix.com

You may also like...