YouTuber skazany na 15 miesięcy więzienia za żart z pastą do zębów

Znany youtuber Kanghua Ren został skazany przez hiszpański sąd na karę 15 miesięcy więzienia za żart z pastą do zębów. Musi też wypłacić odszkodowanie swej ofierze.

Jedną z najpopularniejszych kategorii filmów dostępnych na portalu YouTube są tzw. pranki, czyli różnego rodzaju żarty polegające na wkręcaniu ludzi. Niektóre bywają istotnie zabawne, ale wiele z nich jest prymitywnych, nieludzkich i często szkodliwych. Ich zdrowie bywa bowiem niejednokrotnie narażone przez autora takiego “żartu”.

Na szczęście niektórzy pranksterzy otrzymują zasłużoną karę za swe nieludzkie działania. Tak właśnie stało się w przypadku youtubera Kanghua Rena, ukrywającego się pod pseudonimem ReSet. Mężczyzna chińskiego pochodzenia urodzony w Hiszpanii, prowadzi na portalu kanał, w którym publikuje różnego rodzaju żarty. Jednym z nich zajął się sąd, który skazał żartownisia na 15 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa dotyczy żartu sprzęt kilku lat, do którego youtuber przygotował ciastka Oreo. Usunął ich oryginalne nadzienie, które zastąpił następnie pastą do zębów. Następnie zapłacił 20 euro bezdomnemu za ich zjedzenie. YouTuber nie widział w swym postępowaniu niczego niewłaściwego, a nawet kpił z poziomu higieny mężczyzny będącego ofiarą jego żartu.

Fani nie docenili jego pomysłu i wideo zebrało masę negatywnych komentarzy. Do ReSeta nic jednak nie dotarło, gdyż nadal zaciekle bronił swego pomysłu. Powiedział wówczas: “Gdybym zrobił to z normalną osobą, nikt by nic nie powiedział, ale ponieważ jest żebrakiem, ludzie narzekają.”

Sprawa nabrała dużego rozgłosu i wkrótce trafiła do sądu. Hiszpański sąd nie docenił “poczucia humoru” youtubera i uznał go winnym przestępstwa przeciwko uczciwości moralnej. Mężczyznę skazano na 15 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a dodatkowo musi ofierze żartu wypłacić 22 300 dolarów odszkodowania. Żartowniś odpocznie też od kręcenia filmów, gdyż wyrokiem sądu jego kanały na YouTune zamknięto na pięć lat.

Youtuber

Źródło: Scmp.com

You may also like...