Netflix ulepsza blokadę rodzicielską

Netflix wzmacnia system ochrony rodzicielskiej, wzbogacając go o nowe opcje. Rodzice będą mogli zakładać blokadę na określone filmy i seriale, uniemożliwiając ich oglądanie dzieciom.

Treści dostępne na platformie Netflix mają bardzo różne kategorie wiekowe. Niektóre z nich nie nadają się do oglądania przez dzieci. Dlatego serwis postanowił zapewnić rodzicom nowe narzędzie, dzięki któremu można zablokować do nich dostęp.

Już wcześniej wprowadzono funkcję blokowania kodem PIN wszystkich treści należących do określonej kategorii wiekowej. Opcja zostanie jednak udoskonalona i pozwoli indywidualnie blokować określone filmy oraz seriale telewizyjne. Można je zabezpieczyć kodem i wówczas dziecko nie będzie w stanie ich obejrzeć.

To nie jedyna zmiana, która zostanie wprowadzona przez platformę. Dodatkowo każdy film lub serial, po rozpoczęciu odtwarzania przez kilka sekund w rogu ekranu pokaże do jakiej kategorii wiekowej należy. Jak to wygląda, możecie zobaczyć na poniższym obrazu. Do tej informacji można też dotrzeć w każdej chwili, podczas oglądania treści. Dzięki temu rodzice będą lepiej wiedzieć które z materiałów dostępnych w ofercie platformy, nie nadają się dla ich dzieci. Nie pomylą się więc, puszczając dziecku firm, który może zawierać zbyt dużo brutalności lub innych niewłaściwych scen.

Platforma zapewnia, że zaprezentowane właśnie zmiany w systemie kontroli rodzicielskich, zostaną udostępnione użytkownikom w nadchodzących miesiącach.

Netflix

Źródło: Netflix.com

You may also like...