Netflix podwyższa ceny swych abonamentów, by mieć pieniądze na produkcję filmów

Amerykańscy subskrybenci platformy Netflix, będą musieli teraz płacić więcej za dostęp do filmów i serialu. Firma podnosi bowiem ceny oferowanych planów abonamentowych.

Nie da się zaprzeczyć, że w ostatnim czasie Netflix wydaje coraz więcej pieniędzy na produkcję nowych treści. Dzięki temu zyskuje nowych użytkowników, lecz wydatki są na tyle duże, że coraz ciężej pokryć je z abonamentu. Firma postanowiła więc podnieść jego ceny, by dzięki temu zyskać więcej środków.

Sporą część pieniędzy platforma wydaje obecnie na zakup licencji na znane produkcje. Nieoficjalnie mówi się, że tylko za prawa do steamingu kultowego serialu “Przyjaciele”, zapłacono około 100 mln dolarów. A było warto, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych seriali na tej platformie. A to tylko jedna z wielu telewizyjnych produkcji dostępnych w ofercie tej popularnej usługi.

Podwyżkę wprowadzono właśnie w Stanach Zjednoczonych i objęła wszystkie plany abonamentowe. Co więcej, weszła w życie z efektem natychmiastowym, więc wzrost cen użytkownicy odczują już od kolejnego okresu rozliczeniowego.

Obecnie najtańszy abonament zapewniający dostęp do treści w rozdzielczości SD, kosztuje 9 dolarów. Pakiet HD oferowany jest za 13 dolarów, natomiast do 16 dolarów wzrosła cena pakietu 4K. To najdroższa propozycja zapewniająca dostęp do treści w najwyższej rozdzielczości, umożliwiająca ich oglądanie na czterech urządzeniach równocześnie.

Netflix

Źródło: Slashgear.com

You may also like...