Najnowsze MMO Amazonu może spalić kartę graficzną

W sieci pojawiły się doniesienia mówiące, iż najnowsze MMO Amazonu zatytułowane New World, może uszkadzać kartę graficzną. Tak twierdzi wielu użytkowników.

Uruchomiona w tym tygodniu zamknięta beta najnowszego MMO New World, już wzbudza ogromne kontrowersje. Nie są one jednak związane z rozgrywką, czy funkcjami gry, lecz z uszkadzaniem przez nią sprzętu. Wiele osób twierdzi, że produkcja Amazonu może fizycznie uszkadzać karty graficzne, a sprawa dotyczy głównie topowych modeli GeForce RTX 3090.

Beta New World uszkadza kartę graficzną

Tytuł będzie miał swą premierę 31 sierpnia, ale już teraz producenci udostępnili wersję beta, która pozwala go przetestować. Okazuje się jednak, że może to być bardzo niebezpieczne. Na oficjalnym forum gry pojawiły się bowiem wpisy użytkowników, którym gra zniszczyła kartę grafiki. Jeden z nich twierdzi, że MMO dosłownie usmażyło jego grafikę, która nie nadaje się już do naprawy.

Amazon oczywiście szybko zareagował na zaistniałą sytuację i na forum pojawił się wpis przedstawiciela wsparcia technicznego. Przedstawiciel uważa, że problem dotyczy ustawień sterowników oraz ograniczeń liczby klatek animacji. Sugeruje więc użytkownikom wprowadzenie kilku zmian w opcjach karty graficznej. Chodzi konkretnie o ograniczenie liczby klatek animacji do 60, a także na wyłączenie globalnych ustawień w samej grze.

Amazon wkrótce potem wydał oświadczenie, w którym przyznaje, że otrzymał kilka zgłoszeń o awariach topowych kart graficznych. Koncern zapewnia wprawdzie, że beta jest całkowicie bezpieczna, ale mimo to udostępni łatkę ograniczającą liczbę klatek animacji.

Amazon zapewnia, że gra jest bezpieczna

“New World wykonuje standardowe wywołania DirectX zgodnie z interfejsem Windows API. Nie zaobserwowaliśmy żadnych oznak powszechnych problemów z 3090, ani w wersji beta, ani podczas naszych wielomiesięcznych testów alfa. Zamknięta beta New World jest bezpieczna. Aby jeszcze bardziej uspokoić graczy, wprowadzimy dziś łatkę, która ogranicza liczbę klatek na sekundę na ekranie naszego menu. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, jakie New World otrzymuje od graczy z całego świata i będziemy słuchać ich opinii w trakcie bety i nie tylko.”

Firma więc niejako przyznała się, że problem istnieje. Warto więc ostrożnie podchodzić do nowej gry, szczególnie że ceny GeForce RTX 3090 na polskim rynku zaczynają się od 9699 zł.

New World

Źródło

You may also like...