Twitter testuje negatywną ocenę wpisów

Twitter testuje w swym serwisie opcję, która może spodobać się wielu użytkownikom. Pozwala bowiem negatywnie ocenić opublikowane wpisy.

Twitter pod względem funkcjonalności jest jedną z gorszych platform społecznościowych. Nie oferuje bowiem swym użytkownikom opcji dostępnych u rywali, co znacznie zmniejsza wygodę korzystania z serwisu.

Na szczęście firma zaczyna to powoli zmieniać i wprowadza nowe opcje przydatne użytkownikom. Kilka miesięcy temu do użytku wszedł harmonogram wpisów, umożliwiający ustalenie daty i godziny publikacji posta. W przyszłości pojawi się natomiast możliwość cofnięcia opublikowanego już wpisu.

Kolejną nowością wprowadzoną przez platformę jest możliwość negatywnego oceniania wpisów. Twitter dotychczas pozwalał jedynie lubić publikowane komentarze, ale gdy jakiś się nam nie spodobał nie mogliśmy nic z tym zrobić. Wkrótce stanie się to jednak możliwe.

Firma właśnie testuje wspominaną opcję, aczkolwiek jest dostępna tylko dla osób korzystających z serwisu za pośrednictwem firmowej aplikacji na iOS. Tylko oni widzą bowiem specjalny przycisk pozwalający negatywnie ocenić wpis.

Opcja ma jednak działać zupełnie inaczej niż na konkurencyjnych platforma. Na przykład Reddit ukrywa posty z dużą ilością negatywnych ocen, lecz na Twitterze nic takiego nie będzie miało miejsca. Negatywne oceny nie będą bowiem widziane przez osoby postronne, a jedynie przez osobę, która taką ocenę przyznała. Firma tłumaczy bowiem, że narzędzie nie powstało do wyrażania negatywnych emocji. Zaprojektowano je po to, aby pomóc Twitterowi dowiedzieć się, jakie odpowiedzi preferują użytkownicy.

Dla użytkowników nowa opcja będzie więc niestety całkowicie bezużyteczna.

Twitter

Źródło

You may also like...