Nie instaluj iOS 6.1, bo stracisz połączenie przez 3G

Apple znane jest z tego, że w wyniku braku kontroli jakości, każda nowa wersja systemu iOS, powoduje takie czy inne problemy. Firma nie zawiodła nas również i tym razem.

Jak wiemy, od pewnego czasu dostępny jest system iOS 6.1, do którego od kilku dni dostępne są narzędzia pozwalające wykonać jailbreak. Tym razem nie chodzi jednak o sam jailbreak, lecz o to, że nowa wersja systemu operacyjnego, tradycyjnie sprawia problemy użytkownikom iPhone’ów.

Tym razem na iOS 6.1 skarżą się posiadacze iPhone’a 4S, którym po zainstalowaniu oprogramowania, przestało działać 3G. Sprawa jest tak poważna, że nawet operator Vodafone, zamieścił na swym forum ostrzeżenie, by pod żadnym pozorem nie instalować tej wersji systemu, ponieważ wówczas zostanie zablokowana nie tylko możliwość odbierania danych w systemie 3G, lecz także wykonywania połączeń oraz wysyłania SMS’ów.

Apple ponoć już pracuje nad poprawką, która wyeliminuje ten błąd. A nie prościej byłoby po prostu utworzyć dział kontroli jakości, zatrudnić kilka osób i zapobiec takim wpadkom?

Źródło: Vodafone.co.uk

You may also like...