Nike oferuje sportowe buty w abonamencie

Nike przedstawił nowy pomysł na sprzedaż sportowych butów w abonamencie. Nike Adventure Club kierowany jest do rodziców rosnących dzieci, które zużywają obuwie w szalonym tempie.

Rynek nieustannie się zmienia i pojawiają się nowe formy sprzedaży, które szybko zyskują popularność. Kilkanaście lat wielu sądziło, że muzykę ulubionych wykonawców zawsze będziemy kupować na płytach CD. Tymczasem powstały muzyczne serwisy oferujące miliony utworów w ramach abonamentu. Podobnie było z wypożyczalniami kaset wideo, które wyparły serwisy VoD. Abonament jest obecnie jedną z najpopularniejszych form sprzedaży multimediów, obejmującą filmy, muzykę, książki, a także gry wideo.

Do tej pory pomysł ograniczał się jednak tylko do tych produktów, ale wkrótce w abonamencie będziemy kupowali także obuwie. Taki pomysł ma Nike, który zaprezentował nową usługę o nazwie Nike Adventure Club. Kieruje ją przede wszystkim do rodziców rosnących dzieci, które jak wiadomo muszą regularnie wymieniać buty z powodu rosnących stóp.

W ofercie serwisu dostępne będzie obuwie dla dzieci w wieku od 2 do 10 lat, przy czym do wyboru ma być ponad 100 różnych styli. Usługa będzie kosztowała od 20 do 50 dolarów miesięcznie, a zasada jej działania jest bardzo prosta. Gdy otrzymamy nową parę obuwia możemy ją zatrzymać. Ale gdy dziecko z nich wyrośnie lub przestaną mu się podobać, wówczas można je odesłać do firmy otrzymując nową parę. Płacąc 20 dolarów miesięcznie, możemy otrzymać w ciągu roku cztery pary butów. Za 30 dolarów dostaniemy sześć par, natomiast za 50 dolarów będzie to już 12 par, czyli jedna co miesiąc.

Średni koszt butów dla dzieci to około 60 dolarów, więc klient korzystający z nowej usługi może nieźle na tym zaoszczędzić. Więcej szczegółów dotyczących nowej oferty, znajdziecie na oficjalnej stronie programu.

Nike Adventure Club

Źródło: Nikeadventureclub.com

You may also like...